Strasburg. Linette przegrywa trzygodzinny maraton z Buzarnescu

/ Łukasz Lewtak , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Magda Linette zakończyła swój udział w turnieju w Strasburgu na pierwszej rundzie. Poznanianka przegrała z rozstawioną z numerem 4 Mihaelą Buzarnescu 6:4, 6:7(1), 3:6 po niemal trzech godzinach walki.

Sklasyfikowana na 33. miejscu w rankingu WTA Rumunka była faworytką dzisiejszego pojedynku, przede wszystkim ze względu na znakomitą formę w ostatnim czasie. Niedawno dotarła bowiem do finału turnieju w Pradze, gdzie przegrała po zaciętej walce z Petrą Kvitovą. Dzisiejsze spotkanie Buzarnescu z Linette (pierwsze pomiędzy obiema zawodniczkami na poziomie WTA) również było bardzo wyrównane.

Mecz nie rozpoczął się najlepiej dla Polki, która już w drugim gemie straciła swoje podanie. Poznanianka błyskawicznie odrobiła jednak stratę i powróciła do gry. Kluczowy dla losów pierwszego seta okazał się siódmy gem. Rozegrano w nim aż piętnaście punktów, a Magda Linette wykorzystała piąty break point. Polka utrzymała własne podanie do końca seta, dzięki czemu wygrała tę partię 6:4.

Drugi set był festiwalem przełamań. Magda Linette zdołała wyjść na prowadzenie 4:2, jednak nie utrzymała go do końca tej partii. W sumie w drugim secie doszło aż do sześciu przełamań, a o końcowym wyniku decydował tie break, o którym, niestety, Polka będzie chciała jak najszybciej zapomnieć. Buzarnescu dominowała w nim od początku do końca, a Linette zdobyła pierwszy punkt dopiero przy stanie 0-6. Ostatecznie poznanianka przegrała tę dodatkową rozgrywkę 1-7.

Trzeci set rozpoczął się od przełamania na korzyść Rumunki i wydawało się, że Polka jest podłamana wydarzeniami z końcówki drugiej partii. Później jednak Linette dwukrotnie przełamała Buzarnescu i objęła prowadzenie 3:1. W tym momencie, niestety dla Polki, nastąpił kolejny i, jak się później okazało, ostatni zwrot akcji w meczu. Od tej chwili gemy wygrywała tylko Rumunka. Buzarnescu trzy razy przełamała Magdę Linette i ostatecznie zwyciężyła w trzeciej partii 6:3.

Mihaela Buzarnescu (Rumunia, 4) – Magda Linette (Polska) 4:6, 7:6(1), 6:3