Rzym. Udany powrót Kerber

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek jako pierwsze miejsce w trzeciej rundzie Internazionali BNL d’Italia zapewniły sobie Jelena Ostapenko i broniąca tytułu Elina Switolina. Rywalizację w stolicy Włoch udanie rozpoczęły także Maria Szarapowa i wracająca po kontuzji Angelique Kerber.

Niemka, która w Stuttgarcie z powodu kontuzji nogi musiała poddać mecz przeciwko Anett Kontaveit, w dwóch setach pokonała Zarinę Dijas. W pierwszej partii przewaga 30-latki trenującej w Puszczykowie nie podlegała dyskusji, ale w drugiej Niemka musiała odrabiać straty z wyniku 2:5, a w jedenastym gemie obroniła piłkę setową. O losach tej części meczu musiał zadecydować tie-break, w którym minimalnie lepsza okazała się dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa.

Jestem szczęśliwa, że udało mi się wrócić po dwóch tygodniach – przyznała niemiecka tenisistka. – Po Stuttgarcie było mi naprawdę ciężko, bo noga mocno mnie bolała. Dzisiaj udało mi się rozegrać cały mecz bez bólu i mogłam zagrać, tak jak trenowałam przez ostatnie dni. Miałam trochę wzlotów i upadków w tym pojedynku, ale generalnie rozegrałam dobre spotkanie. To była pierwsza runda, pierwszy mecz na kortach ziemnych na zewnątrz, a to nigdy nie jest łatwe.

Kolejną rywalką turniejowej „jedenastki” będzie Irina-Camelia Begu. Rumunka przegrała pierwszego seta z Peng Shaui, ale w dwóch kolejnych była już lepsza od Chinki.

Cenne zwycięstwo odniosła Maria Szarapowa. Rosjanka w trzech setach pokonała rozstawioną z numerem 16, Ashleigh Barty.

Ona zmuszała mnie do odbijania wielu piłek – wyjaśniła trzykrotna mistrzyni rzymskich zawodów. – Właśnie dlatego jest taka skuteczna na korcie, osiąga tak dobre rezultaty i była rozstawiona tutaj.

Miejsce w drugiej rundzie bez większy problemów zapewniły sobie Daria Kasatkina i Anastasija Sewastowa. Reprezentantka Łotwy spędziła na korcie tylko 47 minut, ponieważ jej rywalka Kristina Mladenovic w połowie drugiego seta poddała mecz z powodu kontuzji. Z kolei rosyjska tenisistka oddała tylko cztery gemy Ajli Tomljanovic i o najlepszą szesnastkę turnieju zagra z Danielle Collins, która wyeliminowała Soranę Cirsteę.

Udanie rywalizację w Internazionali BNL d’Italia rozpoczęły także Timea Babos, Hsieh Su-Wei, Maria Sakkari, która pokonała finalistkę z Madrytu Kiki Bertens oraz Jelena Wiesnina i Swietłana Kuzniecowa.

We wtorek jako pierwsze miejsce w trzecie rundzie zapewniły sobie Elina Switolina i Jelena Ostapenko. Obrończyni tytuły straciła tylko trzy gemy w pojedynku przeciwko Petrze Martić, a Łotyszka wyrzuciła z turnieju Zhang Shuai.

Druga runda singla
Elina Switolina (Ukraina, 4) – Petra Martić (Chorwacja) 6:1 6:2
Jelena Ostapenko (Łotwa, 5) – Shaui Zhang (Chiny) 6:2 7:5

Pierwsza runda singla
Angelique Kerber (Niemcy, 11) – Zarina Dijas (Kazachstan, LL) 6:2 7:6(6)
Daria Kasatkina (Rosja, 14) – Ajla Tomljanovic (Australia, Q) 6:0 6:4
Anastasija Sewastowa (Łotwa, 15) – Kristina Mladenovic (Francja) 6:3 3:0 i krecz
Maria Szarapowa (Rosja) – Ashleigh Barty (Australia, 16) 7:5 3:6 6:2
Timea Babos (Węgry) – Sara Errani (Włochy, WC) 6:3 7:6(6)
Su-Wei Hsieh (Włochy, Q) – Aryna Sabałenka (Białoruś, LL) 6:2 6:4
Maria Sakkari (Grecja) – Kiki Bertens (Holandia) 6:2 4:6 6:3
Irina-Camelia Begu (Rumunia) – Shaui Peng (Chiny) 4:6 6:4 6:1
Danielle Collins (USA, Q) – Sorana Cirtea (Rumunia) 6:3 4:6 6:4
Jelena Wiesnina (Rosja) – Laura Siegemund (Niemcy) 7:6(5) 6:2
Swietłana Kuzniecowa (Rosja) – Polona Hercog (Słowenia, Q) 6:2 6:4