Praga. Wymarzony debiut Kvitovej

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Petra Kvitova w tym roku po raz pierwszy wystąpiła w turnieju J&T Banka Prague Open i od razu okazała się bezkonkurencyjna. W sobotnim finale Czeszka pokonała Mihaelę Buzarnescu i zdobyła trzeci tytuł w tym sezonie.

Spotkanie lepiej rozpoczęła faworytka gospodarzy, który szybko odskoczyła na 4:1. Gdy wydawało się, że turniejowa „dwójka” pewnie zmierza po zwycięstwo w pierwszej osłonie pojedynku, obraz gry diametralnie się zmienił. Dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zaczęła popełniać zdecydowanie zbyt dużo błędów, a Rumunka, której udało się opanować nerwy, bezbłędnie to wykorzystała, wygrała pięć gemów z rzędu i objęła prowadzenie 1:0 w meczu.

Reprezentantka naszych południowych sąsiadów nie zamierzała jednak rozpamiętywać niepowodzenia z pierwszego seta i jak burza rozpoczęła kolejną część spotkania. Czeszka wyszła na prowadzenie 3:0 i tym razem wypracowanej przewagi już nie roztrwoniła. W decydującej partii 28-latka urodzona w Bilovcu szybko przełamała rywalkę, a sama ani razu nie musiała się nawet bronić przed startą serwisu i po dwóch godzinach i 16 minutach walki mogła wznieść ręce w geście triumfu.

W Pradze Petra Kvitova 23 tytuł w karierze, a trzeci w tym sezonie. Leworęczna tenisistka zwyciężyła w tym roku również w Sankt Petersburgu i Doha. Czeszka na kortach ziemnych po raz ostatni triumfowała w 2015 roku w Madrycie.