Rabat. Hercog przywiozła formę ze Stambułu

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Ze zmiennym szczęściem w pierwszej rundzie Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem rywalizowały dwie najwyżej rozstawione tenisistki turnieju, Elise Mertens i Dominika Cibulkova. Do ćwierćfinału debla awansowała Alicja Rosolska.

Rozstawiona z numerem 1 Belgijka nie miała żadnych problemów z pokonaniem Kristiny Kucovej. Rodaczka Kim Clijsters w 56 minut rozprawiła się ze Słowaczką, nie tracąc przy tym ani jednego gema. Następnej rywalką 22-latki urodzonej w Leuven będzie Laura Siegemund, która również bez straty seta pokonała Anę Bogdan.

Z marokańską imprezą bardzo szybko pożegnała się Słowaczka. Turniejowa „dwójka” wygrała pierwszego seta z Poloną Hercog, ale w dwóch kolejnych partiach trochę lepsza była jednak finalistka ze Stambułu.

Dominika to bardzo doświadczona zawodniczka, która gra z niezwykłą intensywnością, ale dzisiaj udało mi się wybić ją trochę z rytmu – wyjaśniła w pomeczowym wywiadzie na korcie reprezentantka Słowenii. – Miałam trochę problemów na początku, bo dopiero wczoraj przyjechałam ze Stambułu, a warunki są tutaj zupełnie inne. Cały czas próbowałam jednak walczyć i wiedziałam, że w końcu złapię odpowiedni rytm i tak się stało.

Hercog zmierzy się teraz z pogromczynią Magdaleny Fręch z eliminacji, Paulą Badosą Gibert. Hiszpanka w trzech setach wygrała z inną kwalifikantką, Fioną Ferro.

Już po pierwszym meczu z tegoroczną edycją Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem pożegnała się także rozstawiona z numerem 4, Timea Babos. Węgierka w tie-breaku drugiego seta miała dwie piłki meczowe z Alexandrą Dulgheru, ale z kortu jako zwyciężczyni zeszła Rumunka. Rodaczka Simony Halep o ćwierćfinał zagra z Hsieh Su-Wei, która również w trzech setach wygrała z Bethanie Mattek-Sands.

We wtorek do drugiej rundy awansowały Aleksandra Krunić, Katarina Zawacka i Ajla Tomljanovic.

W ćwierćfinale gry podwójnej wystąpią Alicja Rosolka i Abigail Spears, które oddały tylko pięć gemów Kaitlyn Christian i Sabrinie Santamarii. W środę para polsko-amerykańska zagra z Rebeccą Peterson i Sarą Sorribes Tormo.

Pierwsza runda debla
A. Rosolska, A. Spears (Polska, USA, 2) – K. Christian, S. Santamaria (USA) 6:3 6:2