Stuttgart. Garcia ogrywa Szarapową

/ Jakub Karbownik , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Caroline Garcia pokonała Marię Szarapową w najciekawszym wtorkowym meczu Porsche Tennis Grand Prix w Stuttgarcie. Do drugiej rundy awansowały również Karolina Pliszkova i Laura Siegemund.

Rosyjska tenisistka to mistrzyni niemieckiej imprezy w latach 2012-2014. W tym roku dostała się do turnieju głównego dzięki dzikiej karcie.
Faworytką wtorkowej potyczki była pięciokrotna mistrzyni turniejów Wielkiego Szlema, która dotychczas czterokrotnie wygrywała z Garcią, nie ponosząc ani jednej porażki.

Wtorkowy mecz pierwszej rundy zapowiadał podtrzymanie passy Szarapowej, po tym, jak Rosjanka, wykorzystując jedyną w premierowej partii szansę na przełamanie podania rywalki, wygrała ją 6:3. O losach drugiej odsłony zadecydował tie break, w którym lepiej zaprezentowała się rozstawiona z numerem sześć Francuzka. Szarapowa była dwie piłki od zakończenia spotkania, ale ostatecznie o losach meczu zadecydował set trzeci.

W tym, Garcia grając odważnie i agresywnie dwukrotnie przełamała podanie rywalki, a sama stracił serwis tylko raz i po raz pierwszy pokonała bardziej utytułowaną rywalkę.

Dziś grałam bardziej agresywnie niż w poprzednich naszych spotkaniach i po siedmiu latach w końcu mogę powiedzieć, że pokonałam Marię Szarapową – nie kryła radości ze zwycięstwa pierwsza rakieta Francji.

O tym, jak zacięty był wtorkowy pojedynek, świadczy m.in. fakt, że Garcia w całym meczu wygrała mniej punktów od swojej rywalki (104 do 106).

Dzisiejsze spotkanie było bardzo zacięte do samego końca, gdyż Maria to waleczna tenisistka. Przez to do samego końca nie mogłam być pewna końcowego zwycięstwa – oceniła przebieg meczu zwyciężczyni.

Swój pierwszy mecz wygrały we wtorek również Karolina Pliszkova oraz Laura Siegemund. Rozstawiona z numerem pięć Czeszka pokonała w dwóch niedługich setach Kiki Bertens. Natomiast grająca w stuttgarckiej Porsche Arenie dzięki dzikiej karcie obrończyni tytułu pokonała Barborę Strycovą.

Karolina Pliskova (Czechy, 5) – Kiki Bertens (Holandia) 6:2, 6:2
Caroline Garcia (Francja, 6) – Maria Szarapowa (Rosja, WC) 3:6, 7:6(6), 6:4
Marta Kostiuk (Ukraina, Q) – Antonia Lottner (Niemcy, WC) 6:4, 6:1
Marketa Vondrousova (Czechy, Q) – Julia Goerges (Niemcy) 6:2, 6:2
Laura Siegemund (Niemcy, WC) – Barbora Strycova (Czechy) 6:4, 6:3