Bogota. Maria i Larrson grają dalej, Falconi poza turniejem

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Tatjana Maria pokonała Georginę Garcię Perez, a Johanna Larsson okazała się lepsza od Ysaline Bonaventure w meczach pierwszej rundy turnieju WTA w Bogocie. Na jednym spotkaniu swój występ zakończyła również mistrzyni sprzed dwóch lat, Irina Falconi.

Po zakończeniu sezonu na kortach twardych, tenisowa karawana przeniosła się na mączkę, aby przygotować się do wieńczącego tę część sezonu Roland Garros. W tym tygodniu rywalizacja toczy się m.in. w Bogocie.

W poniedziałkowych meczach pierwszej rundy wystąpiły dwie rozstawione w turnieju zawodniczki – Tatjana Maria oraz Johanna Larsson – oraz mistrzyni z 2016 roku – Irina Falconi.

Grająca z „jedynką” Niemka oddała Hiszpańskiej rywalce tylko pięć gemów. W całym meczu faworytka przełamała podanie przeciwniczki trzykrotnie. Garcia Perez też miała swe szanse na odebranie podania Marii, ale ich nie wykorzystała i po niespełna 90 minutach pożegnała się z turniejem.

Larrson w pierwszej partii potrzebowała tie breaka, aby przechylić szalę zwycięstwa na swą korzyść, chociaż prowadziła już 5:3. Drugi set był już widowiskiem jednostronnym. Belgijka co prawda zdołała szybko odrobić stratę podania z pierwszego gema, ale kolejne dwa breaki sprawiły, że set zakończył się wynikiem 6:1 i to Larrson awansowała do drugiej rundy.

Z rywalizacją na pierwszym meczu pożegnała się mistrzyni sprzed dwóch lat. Irina Falconi, po pełnym zwrotów akcji meczu, uległa Annie Karolinie Schmiedlowej. Włoszka w pierwszej partii prowadziła już 5:3, jednak kolejne cztery gemy z rzędu powędrowały na konto Słowaczki, która wyszła na prowadzenie w całym spotkaniu. Po przegranym do zera secie drugim 24-latka z Koszyc odrodziła się w decydującej partii i oddając tylko jednego gema, wygrała cały pojedynek.

Tatjana Maria (Niemcy,1) – Georgina Garcia Perez (Hiszpania) 6:3, 6:2
Johanna Larsson (Szwecja,3) – Ysaline Bonaventure (Belgia) 7:6(4), 6:1
Maria Herazo Gonzalez (Kolumbia,WC) – Tereza Martincova (Czechy) 6:4, 1:6, 6:3
Anna Blinkova (Rosja) – Maria Camila Osorio Serrano (Kolumbia,WC) 6:2, 6:4
Anna Karolina Schmiedlova (Słowacja) – Irina Falconi (USA) 7:5, 0:6, 6:1
Jasmine Paolini (Włochy) Lizette Cabrera (Australia,Q) 6:0, 6:2
Daniela Seguel (Chile,Q) – Nicole Gibbs (USA) 6:2, 6:2