Charleston. Udane otwarcie Osaki

/ Dominika Opala , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Naomi Osaka rozpoczęła rywalizację w Volvo Car Open od zwycięstwa nad Jennifer Brady. Japonka pokonała Amerykankę 6:4, 6:4. W drugiej rundzie zameldowały się także m.in. Daria Gavrilova, Kiki Bertens czy Alize Cornet. Bethanie Mattek-Sands nadal pozostaje bez wygranej po kontuzji.

Naomi Osaka nie miała większych problemów z przystosowaniem się do gry na mączce. Jedynie na początku meczu z Jennifer Brady została przełamana. Japonka musiała wejść w odpowiedni rytm i wyczuć nową nawierzchnię. Amerykanka wyszła na prowadzenie 2:0, jednak tej przewagi długo nie utrzymała, Osaka doprowadziła do wyrównania, dzięki skuteczniejszym uderzeniom. Reszta seta przebiegała pod dyktando Japonki, która wygrywała więcej piłek po pierwszym serwisie i starała się jak najszybciej kończyć wymiany.

Druga partia wyglądała podobnie, natomiast Brady lepiej serwowała, co miało odzwierciedlenie w posyłanych asach. Nie pomogło to jednak zatrzymać triumfatorki BNP Paribas Open 2018, która zdołała przełamać rywalkę. Jeden break w drugim secie wystarczył i to tenisistka rozstawiona z „10” zameldowała się w następnej rundzie. Przeciwniczką Japonki w kolejnym spotkaniu będzie Laura Siegmund.

Trudno przyjąć do wiadomości, że nie mogę zagrywać tyle kończących piłek i wymiany są dłuższe – przyznała po meczu 20-latka.
Dwa lata temu powiedziałabym, że gra na mączce idzie mi dobrze, jednak w tamtym roku, o ile dobrze pamiętam, nie wygrałam żadnego meczu na kortach ziemnych, z wyjątkiem tych tutaj w Charleston. W tym sezonie będę starać się zacząć od nowa i cieszyć się grą – podsumowała na konferencji Osaka.

Więcej kłopotów z awansem miała Daria Gavrilova. Australijka zmierzyła się w poniedziałek z Ons Jabeur. Pierwszy set nie zapowiadał pozytywnego zakończenia meczu dla Gavrilovej, która zdołała ugrać zaledwie gema. Jednak dzięki poprawie skuteczności i zawziętości Australijka wygrała dwa kolejne sety i o trzecią rundę powalczy z Camilą Giorgi, która okazała się lepsza od Silvii Soler-Espinosy.

Z pierwszym zwycięstwem po powrocie po kontuzji kolana musi poczekać jeszcze Bethanie Mattek-Sands. Amerykanka wróciła do rywalizacji w Miami, gdzie od razu przegrała z Alize Cornet. W Charleston także nie odniosła sukcesu. W poniedziałek Mattek-Sands musiała uznać wyższość Aleksandry Krunic. Serbka po pewnej grze, wygrała pojedynek po godzinie i ośmiu minutach. W drugiej rundzie zmierzy się ona z Kiki Bertens.

We wtorek w Charleston zagrają m.in. Magda Linette z Claire Liu czy obrończyni tytułu Daria Kasatkina z Christiną Mchale.

Naomi Osaka (Japonia, 10) – Jennifer Brady (USA) 6:4, 6:4
Daria Gavrilova (Australia, 11) – Ons Jabeur (Tunezja) 1:6, 6:4, 6:3
Kiki Bertens (Holandia, 12) – Veronica Cepede Royg (Paragwaj) 6:4, 6:1
Alize Cornet (Francja, 14) – Kateryna Bondarenko (Ukraina) 6:1, 6:2
Mihaela Buzarnescu (Rumunia, 15) – Vera Lapko (Białoruś, Q) 6:4 i krecz
Camila Giorgi (Włochy) – Silvia Soler – Espinosa (Hiszpania, Q) 6:1, 6:4
Bernarda Pera (USA) – Jana Cepelova (Słowacja) 6:2, 6:2
Laura Siegmund (Niemcy) – Natalia Vikhlyantseva (Rosja) 7:5, 6:2