Miami. Liderka rankingu rywalką Radwańskiej

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: AFP

Najwyżej rozstawiona Simona Halep będzie przeciwniczką Agnieszki Radwańskiej w trzeciej rundzie turnieju WTA w Miami. Mecz Rumunki z Oceane Dodin był jednak bardzo zacięty. Halep wygrała 3:6, 6:3, 7:5.

Agnieszka Radwańska w pierwszym meczu w Miami uporała się z Alison van Uytvanck i awansowała do trzeciej rundy turnieju, przerywając tym samym serię porażek. Więcej o meczu Polki możecie przeczytać TUTAJ. Teraz naszą tenisistkę czekać będzie dużo trudniejsze zadanie, bo jej kolejną przeciwniczką będzie Simona Halep.

Obecna liderka światowego rankingu musiała się jednak w czwartek sporo namęczyć, aby pokonać dużo niżej notowaną Oceane Dodin. Francuzka notowana jest pod koniec pierwszej setki, a do drabinki dostała się jako "szczęśliwa przegrana". Nie przeszkodziło jej to w postraszeniu Rumunki od samego początku.

Już po kilku minutach Dodin prowadziła 2:0 i choć Halep od razu odrobiła stratę przełamania, to zawodniczka z Francji uzyskała jeszcze jednego breaka. To wystarczyło, aby w pierwszym secie niespodziewanie zwyciężyła 6:3 po wykorzystaniu trzeciej piłki setowej.

W drugiej odsłonie to Halep od razu wywalczyła breaka, lecz przełamań było dużo więcej, bo aż pięć. Turniejowa "jedynka" wygrała przy serwisie przeciwniczki o jednego gema więcej, rewanżując się za pierwszą partię takim samym wynikiem – 6:3.

Zdecydowanie najbardziej zacięty był trzeci set. Dodin dwukrotnie miała w nim przewagę przełamania, prowadziła już 4:2. W końcówce to Simona Halep lepiej utrzymała jednak nerwy na wodzy. Najpierw odrobiła straty, a przy stanie 5:5 zdobyła decydującego breaka i po chwili zakończyła cały mecz. Liderka rankingu wygrała ostatecznie 3:6, 6:3, 7:5.

Teraz Halep zagra z Radwańską. Obie wcześniej spotykały się dziesięciokrotnie i wygrały po pięć meczów. Ostatni pojedynek Polki z Rumunką miał miejsce w 2016 roku w Cincinnati. Halep wygrała wtedy 7:5, 6:1.

Simona Hale (Rumunia, 1) – Oceane Dodin (Francja, LL) 3:6, 6:3, 7:5