Indian Wells. Venus Williams nie dała szans Carli Suarez Navarro

/ Łukasz Lewtak , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Venus Williams pokonała Carlę Suarez Navarro 6:3, 6:2 w ćwierćfinale turnieju w Indian Wells. To pierwszy półfinał Amerykanki w tej imprezie od 2001 roku.

Hiszpańska zawodniczka w trzeciej rundzie pokonała rozstawioną z numerem 4 Elinę Switolinę i miała nadzieję na rozegranie pierwszego od 2015 roku turnieju, w którym odniesie dwa zwycięstwa z tenisistkami z pierwszej dziesiątki rankingu. Dziś nie była jednak w stanie wytrzymać rytmu narzuconego przez Venus Williams. Co prawda już w trzecim gemie pierwszego seta Suarez Navarro miała trzy szanse na przełamanie, jednak nie zdołała ich wykorzystać. To zemściło się na niej chwilę później – Venus Williams wyszła na prowadzenie 4:2, a po chwili zakończyła tę partię, wygrywając ostatecznie 6:3. Drugi set rozpoczął się od dwóch przełamań. Później jednak na korcie dominowała Amerykanka. Venus Williams wygrała cztery ostatnie gemy w meczu i zakończyła pojedynek po godzinie i 13 minutach.

Jestem bardzo szczęśliwa. To samo uczucie towarzyszyło mi podczas gry. Każdy ma nadzieję na taki wynik, ale nigdy nie wiadomo, czy uda się go osiągnąć. Granie w decydujących fazach turnieju jest ekscytujące i fantastyczne – podkreśliła po meczu rozstawiona z numerem 8 Amerykanka.

W półfinale Venus Williams zmierzy się z Darią Kasatkiną, która pokonała Angelique Kerber. Dla Amerykanki będzie to pierwszy występ w najlepszej czwórce w Indian Wells od 2001 roku. 17 lat temu Venus nie przystąpiła do walki o finał ze swoją siostrą z powodu kontuzji. Jeszcze wcześniej awansowała do półfinału w Indian Wells w 1998 roku, kiedy to przegrała w tej fazie turnieju z późniejszą triumfatorką Martiną Hingis.