Indian Wells: Osaka ogrywa Szarapową i zagra z Radwańską

20-letnia Naomi Osaka będzie rywalką Agnieszki Radwańskiej w drugiej rundzie turnieju w Indian Wells. Młoda Japonka pokonała Marię Szarapową 6:4, 6:4.

Rosjanka, która w przeszłości dwukrotnie sięgała po tytuł w Indian Wells, przystępowała do spotkania z Osaką mając na koncie dwa kolejne przegrane mecze (w trzecie rundzie Australian Open z Angeliqą Kerber oraz w pierwszej rundzie w Doha z Monicą Niculescu).

W Kalifornii złej passy nie udało się przerwać. Spotkanie od początku układało się pod dyktando Osaki, która zapisała na konto trzy pierwsze gemy i prowadziła już 4:1. Szarapowa zdołała straty odrobić, ale od stanu 4:4 gładko przegrała dwa gemy.

W drugim secie zwrotów sytuacji było więcej, ale nadal to Rosjanka cały czas musiała gonić wynik. Była liderka rankingu dwukrotnie odrobiła stratę przełamania, by od stanu 4:4 ponownie przegrać dwa kolejne gemy. Mecz trwał godzinę oraz 35 minut.

Wiedziałam, że [Szarapowa] będzie walczyła o każdy punkt, ponieważ oglądam ją w akcji od dzieciństwa – przyznała po spotkaniu 44. w rankingu Japonka. – Granie z nią naprawdę było dla mnie zaszczytem.

Agnieszka Radwańska po raz pierwszy zmierzy się z Naomi Osaką. Zwyciężczyni tego pojedynku w trzeciej rundzie trafi na Garbine Muguruzę (nr 3) lub Sachię Vickery.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Tenisowa karuzela przeniosła się za ocean do Stanów. W środę ruszył turniej główny WTA w Indian Wells. Stawka kandydatek do zwycięstwa jest niezwykle wyrównana i ciężko wskazać jednoznacznie faworytkę. Pierwsze skrzypce powinny odgrywać Simona Halep (kurs 8,75 na wygraną w imprezie), Elina Switolina (kurs 9.75 na zwycięstwo) czy "nasza" Caroline Wozniacki (10.00 za triumf w Indian Wells).

Nie można też zapomnieć o powracającej do gry Serenie Williams czy numer 3 na światowych listach Garbine Muguruzie – kursy na ich zwycięstwo są odpowiednio wyceniane na 14.25 i 11.50. W turnieju wystąpią dwie Polki – Agnieszka Radwańska i Magda Linette, które jednak nie są zaliczane do grona faworytek – za ich zwycięstwo jest płacone 64 i 390 za każdą postawioną złotówkę.