Acapulco. Stephens na krawędzi

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W środę poznaliśmy ćwierćfinalistki Abierto Mexicano Telcel. Bardzo solidnie na zwycięstwo w drugiej rundzie musiały zapracować Kristina Mladenovic i Sloane Stephens, która obroniła piłkę meczową.

Amerykanka w trzech setach pokonała Arantxę Rus. Holenderka wygrała pierwszego seta 7:5. W drugiej odsłonie meczu obie tenisistki zapisały na swoim koncie po trzy przełamanie i do rozstrzygnięcia potrzebny okazał się tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę lepiej rozpoczęła 27-latka urodzona w Delft, która wyszła na prowadzenie 3:0 i 5:3, a przy wyniku 6:5 miała piłkę meczową. Mistrzyni US Open wybroniła się jednak wygrywającym forhandem, a po chwili doprowadziła do wyrównania. W decydującej partii reprezentantka Holandii nie była już w stanie nawiązać walki z turniejową „jedynką” i zdobył tylko siedem punktów.

Granie z leworęcznymi nigdy nie jest łatwe – wyjaśniła po meczu młodsza rodaczka sióstr Williams. – W przeszłości grałam wiele „trzysetówek” z takimi rywalkami, więc wiedziałam, że to będzie zacięty pojedynek. Jestem jednak szczęśliwa, bo obroniłam piłkę meczową i wróciłam do meczu. Biorąc pod uwagę, że nie grałam od Australii, uważam to za postęp.

Następną rywalką Stephens będzie Stefanie Voegele, która pewnie pokonała Marię Sakkari.

Solidnie na awans do najlepszej ósemki meksykańskich zawodów musiała zapracować również Mladenovic. Francuzka przegrała pierwszego seta z Beatriz Haddad Maią, ale w dwóch następnych była już lepsza od Brazylijki. O ćwierćfinał reprezentantka „trójkolorowych” powalczy z Lesią Curenko. Obrończyni tytułu oddała tylko cztery gemy Arinie Rodionovej.

Z turniejem już w drugiej rundzie pożegnała się rozstawiona z numerem 5, Irina-Camelia Begu. Rumunka nie znalazła sposobu na Veronicę Cepede Royg. Reprezentantka Paragwaju zmierzy się teraz z Darią Gavrilovą. Turniejowa „trójka” wyrzuciła z zawodów faworytkę gospodarzy, Renatę Zarazuę.

O miejsce w ćwierćfinale powalczą również Zhang Shuai i Rebecca Peterson. Tenisistka oznaczona numerem 4 wygrała z Jil Teichmann, a Szwedka bez większych problemów poradziła sobie z Monicą Puig.