Dubaj. Switolina po raz drugi

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Elina Switolina została zwyciężczynią Dubai Duty Free Tennis Championships 2018. Ukrainka pokonała w finale Darię Kasatkinę 6:4, 6:0 po 70 minutach gry. Tym samym obroniła tytuł wywalczony przed rokiem i utrzyma pozycję numer 4 w rankingu WTA.

Daria Kasatkina, która wcześniej wyrzuciła z turnieju Agnieszkę Radwańską, jako najmłodsza osiągnęła finał w Dubaju od 2010 roku, jednak nie było po niej widać tremy. Obie zawodniczki dobrze rozpoczęły mecz, wygrywając swoje podania. Jako pierwsza przełamała Switolina przy stanie 2:2 i tej przewagi nie straciła do końca seta. Turniejowa „jedynka” cierpliwie czekała na błędy rywalki, przebijając piłki celnie na drugą stronę. Kasatkina prowadziła wymiany, jednak zazwyczaj brakowało jej wykończenia ostatnim uderzeniem. Jeden break wystarczył Switolinie, by wygrać partię, po czwartej piłce setowej.

Druga odsłona miała już inny przebieg, gdyż na początku Rosjanka oddała swój serwis dwukrotnie. Switolina rozkręcała się z punktu na punkt, dobiegała do piłek, które były nie do obrony, czym podcinała skrzydła przeciwniczce. Młodsza z tenisistek starała się nawiązać walkę, zagrywając kilka niesamowitych uderzeń, jednak było ich zdecydowanie za mało, by zatrzymać dziś Switolinę. Pod koniec finału dało o sobie znać zmęczenie Rosjanki, natomiast Ukrainka cały czas była skupiona i solidnie się prezentowała. W efekcie w ostatniej partii czwarta zawodniczka świata nie straciła nawet gema.

February 24, 2018

To był dla mnie dobry tydzień. Poradziłam sobie z presją, jaka była na mnie nałożona, z racji bronienia tytułu. Dzisiaj starałam się grać mocno zarówno z forehandu, jak i backhandu. Jestem szczęśliwa, że udało mi się wygrać – podsumowała po meczu triumfatorka turnieju.

23–latka zdobyła 11 trofeum w cyklu WTA. Bilans jej finałów wynosi 11-2. Ukrainka drugi raz w karierze obroniła tytuł. Pierwszy raz tej sztuki dokonała w Baku w 2014 roku, a kolejny właśnie dzisiaj w Dubaju.