Dubaj. Pogromczyni Radwańskiej zagra o finał

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W czwartek poznaliśmy półfinalistki turnieju Dubai Duty Free Tennis Championships. Szansę na obronę tytułu wciąż ma Elina Switolina, która zagra teraz z Angelique Kerber. W drugim półfinale zmierzą się Daria Kasatkina i Garbine Muguruza.

Jako pierwsza miejsce w najlepszej czwórce imprezy zapewniła sobie 23-latka urodzona w Odessie, która dosyć pewnie pokonała Naomi Osakę. Ukrainka rozpoczęła spotkanie jak burza i szybko odskoczyła na 5:0. Reprezentantka Japonii odrobiła stratę jednego przełamania, ale na więcej ubiegłoroczna mistrzyni już jej nie pozwoliła. W drugiej partii walka była bardziej wyrównana, ale o jedno przełamanie lepsza okazała się turniejowa „jedynka”.

Rozegrałam już kilka trudnych pojedynków przeciwko niej, więc musiałam być przygotowana na jej powrót do meczu – wyjaśniała Switolina. – Przegrałam z nią z Tokio w zeszłym roku, pomimo tego, że wygrałam pierwszego seta i to było bardzo frustrujące, więc tym razem byłam przygotowana na to, że ona może podnieść poziom swojej gry.

Następną rywalką ukraińskiej tenisistki będzie 30-latka trenująca w Puszczykowie. Niemka bez straty seta uporała się z Karoliną Pliszkovą. Kerber bardzo dobrze spisywała się przede wszystkim w swoich gemach serwisowych. Dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa przegrała tylko osiem punktów po pierwszym podaniu i ani razu nie musiała bronić się przed przełamaniem.

W Dubaju wciąż bardzo dobrze radzi sobie pogromczyni Agnieszki Radwańskiej, Daria Kasatkina. W czwartek 20-latka urodzona w Togliatti okazała się lepsza od swojej przyjaciółki i równocześnie idolki, Jeleny Wiesniny. Przez większość pierwszego seta krok z przodu była młodsza z Rosjanek, która przy wyniku 5:4 miała dwie piłki setowe. Deblowa partnerka Jekateriny Makarowej wybroniła się jednak i do rozstrzygnięcia potrzebny okazał się tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę lepiej rozpoczęła 31-latka z Soczi, która wyszła na prowadzenie 5:3. Cztery następne punkty padły jednak łupem jej rywalki, która objęła prowadzenie 1:0 w meczu. W drugiej partii Kasatkina poszła za ciosem i straciła już tylko jednego gema.

O miejsce w finale reprezentantka Rosji zagra z Garbine Muguruzą, która bez straty seta pokonała Caroline Garcię.

To już jest półfinał, więc zostały już tylko mocne przeciwniczki. Nie będzie łatwo, bo jeszcze nigdy z nią nie wygrałam, ale to będzie dla mnie ogromna motywacja – zapowiedziała Daria Kasatkina.