Dubaj. Obrończyni tytułu dalej w grze

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Elina Switolina awansowała do ćwierćfinału po trudnym meczu z Chinką Qiang Wang. Angelique Kerber odniosła 15. zwycięstwo w sezonie. Pogromczyni Agnieszki Radwańskiej wygrała po obronie piłek meczowych. W najlepszej ósemce znalazły się też m.in. Karolina Pliskova, Caroline Garcia czy Garbine Muguruza.

Elina Switolina rozpoczęła zmagania w turnieju od drugiej rundy. W niej Ukrainka spotkała się z Qiang Wang. Wydawało się, że będzie to łatwe spotkanie dla turniejowej „jedynki”, jednak ta potrzebowała ponad dwóch godzin i trzech setów, by zameldować się w ćwierćfinale. Triumfatorka Dubai Duty Free Tennis Championships z 2017 roku w kolejnym meczu zmierzy się z Naomi Osaką, która wyeliminowała w środę Estonkę Anett Kontaveit.

W 1/4 finału bez problemów znalazła się Angelique Kerber. Niemka po 64 minutach gry odprawiła Sarę Errani. Włoszka dotrzymywała kroku „Angie” do stanu 3:4 w pierwszym secie, jednak potem przewaga turniejowej „szóstki” stała się znaczna. Tenisistka urodzona w Bremie grała ofensywniej i to ona kontrolowała przebieg wymian. Kerber cały czas potwierdza doskonałą formę w 2018 roku. W czwartek o półfinał powalczy z Karoliną Pliskovą, która nie bez kłopotów pokonała dziś Carlę Suarez Navarro po trzysetowym pojedynku. Mecz pomiędzy Czeszką a Niemką będzie starciem dwóch byłych liderek rankingu WTA.

Niespodziankę sprawiła Daria Kasatkina, która pokonała Johannę Kontę. Rosjanka obroniła w drugim secie dwie piłki meczowe, a w decydującej partii nie pozwoliła Brytyjce przejąć kontroli nad meczem i po trzech godzinach gry, to 20–latka schodziła z kortu jako zwyciężczyni. W ćwierćfinale zmierzy się ona ze swoją rodaczką Jeleną Wiesniną, która, także zaskakująco, wygrała z Jeleną Ostapenko.

W sesji nocnej, dosłownie, zagrały Garbine Muguruza i Catherine Bellis. Panie skończyły pojedynek przed 2:00 czasu lokalnego. Górą w tym spotkaniu była Hiszpanka. Mecz był wyrównany, jednak to turniejowa „dwójka” miała inicjatywę w wymianach. Muguruza o półfinał powalczy z Caroline Garcią. Będzie to powtórka ćwierćfinału z ubiegłego tygodnia w Dosze. Wtedy lepsza była hiszpańska tenisistka.

Elina Switolina (Ukraina, 1) – Qiang Wang (Chiny, LL) 6:1, 5:7, 6:2
Garbine Muguruza (Hiszpania, 2) – Catherine Bellis (USA, WC) 6:3, 7:5
Karolina Pliskova (Czechy, 3) – Carla Suarez Navarro (Hiszpania) 5:7, 6:2, 6:4
Jelena Wiesnina (Rosja) – Jelena Ostapenko (Łotwa, 4, WC) 6:1, 7:6 (6)
Caroline Garcia (Francja, 5) – Jekatarina Makarowa (Rosja) 6:4, 6:2
Angelique Kerber (Niemcy, 6) – Sara Errani (Włochy, Q) 6:4, 6:2
Daria Kasatkina (Rosja) – Johanna Konta (Wielka Brytania, 7, WC) 4:6, 7:6 (6), 6:2
Naomi Osaka (Japonia, WC) – Anett Kontaveit (Estonia) 6:2, 7:6 (5)