Szybkie zwycięstwa dwóch faworytek

/ Michał Jaśniewicz , źródło: sonyericssonwtatour.com, foto: sonyericssonwtatour.com

W marokańskim Fes wyłoniono dziś komplet półfinalistek turnieju Grand Prix de SAR La Princesse Lalla Meryem (tier IV). Z awansem do najlepszej czwórki zawodów nie miały kłopotów dwie najwyżej rozstawione zawodniczki. Anabel Medina Garrigues (nr 1) straciła z dwa gemy z Ukrainką Olgą Sawczuk, zaś Gisela Dulko (nr 2) o jednego więcej z Rumunką Soraną Cristeą (nr 6).

Medina Garrigues po trudnych trzysetówkach w dwóch pierwszych rundach, w meczu ćwierćfinałowy oddała dziewięćdziesiątej na świecie Oldze Sawczuk zaledwie po jedynym gemie w każdym z setów. Mecz trwał siedemdziesiąt cztery minuty. W swoim pierwszym tegorocznym półfinale WTA Toru Hiszpanka zagra z jedyną pozostałą w stawce tenisistką nierozstawioną, Gretą Arn. Węgierka nadspodziewanie łatwo uporała się z Czeszką Petrą Cetkovską, wygrywając w sześćdziesiąt pięć minut 6:2, 6:2.

Formą w Maroko imponuję Gisela Dulko. Rozstawiona z dwójką Argentynka nie tylko nie straciła w drodze do półfinału seta, ale w żadnym z trzech spotkań nie przegrała więcej niż pięciu gemów. Dziś mieszkanka Buenos Aires zdeklasowała rozstawioną z szóstką Soranę Cristeę, wygrywając 6:0, 6:3. Dotychczas tegoroczny sezon nie był dla Dulko udany, w żadnym z wcześniejszych turniejów nie wygrała ona więcej niż jednego spotkania.

O swój piąty finał WTA w karierze Argentynka zagra jutro z turniejową czwórką, Aravane Rezai. Francuzka rozegrała niezwykle zacięty bój w ćwierćfinale, pokonując Alisę Klejbanową 5:7, 7:5, 7:5. Panie rywalizowały ze sobą przez dwie godziny i pięćdziesiąt osiem minut. Pochodząca z St. Etienne tenisistka wykorzystała w tym pojedynku dziesięć z piętnastu szans na przełamanie, natomiast Rosjanka wygrała dziewięć z dwunastu break pointów.