Porażka mistrzyni Roland Garros

/ Anna Wilma , źródło: itftennis.com, foto: itftennis.com

Tatiana Golovin (numer 1) przegrała w drugiej rundzie zawodów Międzynarodowej Federacji Tenisowej z Cagnes-Sur-Mer (pula nagród 100 000 dolarów) z Estonką Maret Ani. Francuzka to dwukrotna zwyciężczyni turniejów WTA (2007, Amelia Island i Portoroż) oraz mistrzyni wielkoszlemowego Roland Garros 2004 w grze mieszanej.

Mecz dwudziestej trzeciej rakiety świata z pochodzącą z Tallina Ani był bardzo zacięty. Estonka zajmuje w rankingu miejsce 129. Tak bolesna porażka zdarzyła się Golovin niedawno, w lutym w pierwszej rundzie w Memphis z Bethanie Mattek (148 WTA). Tym razem tenisistkę rosyjskiego pochodzenia zawiodło podanie. W pierwszym secie obydwie panie pozostawały w bliskim kontakcie punktowym, dopiero w dwóch ostatnich gemach najwyżej rozstawiona zdobyła breaka i tym samym całą partię. Walka w drugiej odsłonie także była wyrównana. Doszło do tie-breaka, którego do dwóch wygrała Ani. Tatiana skorzystała z pomocy medycznej. Ostatniego seta faworytka przegrała gładko, do dwóch.

Kilka tygodni temu francuska zawodniczka przeszła operację wycięcia cysty. Przez ostatnie dwa miesiące nie startowała w żadnych imprezach. W cyklu profesjonalnych rozgrywek WTA w sezonie 2008 bilans jej meczów wynosi 2-3. Największym sukcesem są, jak do tej pory, drugie rundy w Sydney i Australian Open.

Jedną z większych niespodzianek czwartkowych rozgrywek w Cagnes-Sur-Mer była porażka Nathalie Dechy (numer 6) ze Stephanie Foretz. Awans wywalczyły Czeszka Renata Voracova i Rosjanka Jekatierina Byczkowa (numer 7).