Tajpej: zwycięski powrót Lisicki

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek już w pierwszej rundzie z turniejem Taiwan Open pożegnały się dwie wysoko rozstawione tenisistki, Peng Shuai i Samantha Stosur. Awans wywalczyły Eugenie Bouchard i Sabine Lisicki.

Rozstawiona z numerem 1 Chinka, która wciąż nie wróciła do optymalnej formy po kontuzji, w dwóch setach przegrała z Aną Bogdan. Rumunka o najlepszą ósemkę zawodów zagra Bouchard. Kanadyjka pokonała Zhu Lin, która na początku trzeciego seta poddała mecz z powodu kontuzji.

Z kolei tenisistka z Antypodów, która w turniejowej drabince została oznaczona numerem 3, nie znalazła sposobu na wygranie z Nao Hibino.

Jestem bardzo szczęśliwa, że pokonałam jedną z najlepszych tenisistek na świecie – przyznała Japonka. – Na początku spotkania jej serwis sprawiał mi mnóstwo problemów, zupełnie nie radziłam sobie na returnie, ale przez cały czas próbowałam grać agresywnie i to przyniosło efekt.

Reprezentantka Kraju Kwitnącej Wiśni zmierzy się teraz z Sabine Lisicki. Niemka, dla której był to pierwszy występ po operacji kolana, w trzech setach wygrała z Zhang Yuxuan. Chinka w decydującej partii prowadziła już 5:1 i miała dwie piłki meczowe, ale żadnej z nich nie wykorzystała i w tie-breaku mecz na swoją korzyść po 2 godzinach i 41 minutach walki rozstrzygnęła reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów.

We wtorek awans do drugiej rundy Taiwan Open zapewniły sobie również Pauline Parmentier i Wang Yafan.