AO: Wozniacki odparła kontratak Suarez Navarro

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek jako druga miejsce w najlepszej czwórce Australian Open zapewniła sobie Caroline Wozniacki. Dunka przetrwała natarcie Carli Suarez Navarro i awansowała do drugiego w karierze półfinału w Melbourne.

Turniejowa „dwójka” rozpoczęła spotkanie jak burza i pierwszą partię rozstrzygnęła na swoją korzyść w 25 minut, nie tracąc przy tym ani jednego gema. Hiszpanka nie zamierzała poddawać się jednak bez walki i na początku drugiej odsłony utrzymała w końcu podanie. Gra toczyła się zgodnie z regułą własnego podania do wyniku 2:2. W piątym gemie tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego wymusiła kilka błędów na rywalce i przełamała ją do zera, dzięki czemu odskoczyła na 4:2. Zawodniczka operująca jednoręcznym backhandem miała szansę, żeby podwyższyć prowadzenie, ale 27-latka urodzona w Odense obroniła „breakpointa” asem. Chwilę później Wozniacki odrobiła stratę przełamania. W dziesiątym gemie niżej sklasyfikowana z tenisistek obroniła piłkę meczową i o losach drugiej partii musiał zadecydować tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę lepiej rozegrała rodaczka Rafaela Nadala, która wyrównała stan rywalizacji.

Reprezentantka Danii szybko otrząsnęła się po porażce w drugim secie, przełamała rywalkę w trzecim gemie, dzięki czemu objęła prowadzenie 3:1. Saurez Navarro zdoła jeszcze w utrzymać serwis w piątym gemie, ale od tego momentu kontrolę nad grą przejęła wiceliderka światowego rankingu, która zdecydowane lepiej fizycznie zniosła trudy pojedynku. Dwukrotna finalistka US Open wygrała trzy ostatnie gemy i po 2 godzinach i 11 minutach mogła cieszyć się z drugiego w karierze awansu do najlepszej czwórki w Melbourne.

To świetne uczucie, ponownie być w półfinale tutaj – powiedziała po meczu Wozniacki, która poprzednio wystąpiła w tej fazie zawodów w 2011 roku. – Minęło już kilka lat od tego momentu. Miałam wtedy piłkę meczową w pojedynku przeciwko Li Na. Nie wykorzystałam jej i to prześladuje mnie do dzisiaj. Mam nadzieję, że tym razem wynik będzie inny.

O finał pierwszej w tym roku imprezy wielkoszlemowej Dunka zagra z Elise Merten, która w imponującym stylu wyeliminowała Eline Switolinę. O tym meczu więcej można przeczyta TUTAJ.