AO: Pliszkova wygrywa mecz z podtekstem

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W poniedziałek późnym wieczorem stawkę ćwierćfinalistek Australian Open uzupełniła Karolina Pliszkova, która w trzech setach pokonała byłą podopieczną swojego trenera, Barborę Strycovą. Jej następną rywalką będzie Simona Halep.

Rumunka, która w poprzedniej rundzie przez 3 godziny i 44 minuty walczyła o zwycięstwo z Lauren Davis, wbrew obawom kibiców zdążyła się zregenerować. W czwartej rundzie 26-latka urodzona w Kontancy odniosła bardzo przekonujące zwycięstwo nad Naomi Osaką.

Udało mi się ją dzisiaj ruszyć z miejsca – wyjaśniła po meczu liderka światowego rankingu. – Próbowałam ją odrzucić od linii końcowej. Ona nie mogła dominować na korcie, bo ja to robiłam. Dużo chodziłam dzisiaj do siatki i kończyłam tam wymiany, jeśli uznałam, że to odpowiedni moment na to.

Następną rywalką Simony Halep będzie Karolina Pliszkova, która jako ostatnia zapewniła sobie miejsce w najlepszej ósemce tegorocznej edycji Australian Open. Turniejowa „szóstka” w trzech setach pokonała Barborę Strycova. Temu spotkaniu towarzyszyły dodatkowe emocje, ponieważ pod koniec zeszłego roku starsza z Czeszek przyznała, że ma pretensje do młodszej koleżanki o podebranie jej trenera, Tomasa Krupy.

W pierwszej odsłonie pojedynku żadna z tenisistek nie była w stanie przełamać rywalki i do rozstrzygnięcia potrzebny okazał się tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę lepiej rozegrała starsza z tenisistek, która objęła prowadzenie 1:0 w meczu. W dwóch następnych partiach gra nadal była bardzo wyrównana, wiele gemów rozgrywanych było na przewagi, ale większość kluczowych punktów wygrywała praworęczna z sióstr Pliszkovych i to ona po 2 godzinach i 41 minutach walki awansowała do ćwierćfinału.

W bilansie spotkań Halep prowadzi z Czeszką 5:1.