AO: pogromczyni Radwańskiej postraszyła Kerber

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Angelique Kerber pokonała Hsieh Su-Wei i awansowała do najlepszej ósemki w Melbourne. Tajwanka udowodniła jednak, że jej obecność w czwartej rundzie nie była przypadkowa i jako pierwsza w turnieju urwała Niemce seta.

Spotkanie lepiej rozpoczęła 30-latka trenująca w Puszczykowie, która odebrała podanie rywalce już w pierwszym gemie, dzięki czemu kilka minut później prowadziła 3:1. Tenisistka z Azji odrobiła jednak stratę w szóstym gemie i później gra toczyła się już zgodnie z regułą własnego serwisu, aż do wyniku 5:4 dla niżej sklasyfikowanej z tenisistek. W dziesiątym gemie Hsieh po raz drugi przełamała przeciwniczkę i objęła prowadzenie 1:0 w meczu.

W drugiej partii od początku toczyła się bardzo wyrównana walka, a tenisistki co chwila raczyły zgromadzonych kibiców nietuzinkowymi wymianami. Do wyniku 5:5 obie zawodniczki zapisały na swoim koncie po jednym „breaku”. W jedenastym gemie reprezentantka Tajwanu miała dwie szanse z rzędu, żeby wyjść na prowadzenie, ale cztery następne punkty padły łupem Kerber, która chwilę później wykorzystała atut własnego podania i wyrównała stan rywalizacji.

W decydującej odsłonie meczu była liderka światowego rankingu przejęła już kontrolę nad przebiegiem gry, oddała rywalce dwa gemy i po 2 godzinach i ośmiu minutach walki mogła cieszyć się z awansu do ćwierćfinału.

Jestem bardzo szczęśliwa, że udało mi się wygrać drugiego seta, a w trzecim zaprezentować swój najlepszy tenis – powiedziała po meczu dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa. – Starałam się grać punkt po punkcie i nie myśleć o tym, jak dobrze ona grała przez ostatnią godzinę. Próbowałam nie myśleć o wyniku. Myślę, że kluczem do zwycięstwa było to, że naprawdę mogłam biegać bez końca. Czułam to od pierwszego do ostatniego punktu.

Ćwierćfinałową rywalką Angelique Kerber będzie Madison Keys. Amerykanka bardzo pewnie pokonała Caroline Garcię. Niemka prowadzi z reprezentantką Stanów Zjednoczonych w bilansie spotkań 6:1.