Sydney: Barty i Kerber powalczą o tytuł

/ Dominika Opala , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

Ostatni sprawdzian przed Australian Open dobiega końca. Jego bohaterkami będą Angelique Kerber i Ashleigh Barty. W sobotę poznamy triumfatorkę Sydney International 2018.

Celem było zagranie jak największej ilości meczów przed Melbourne – przyznała Kerber na konferencji prasowej

I trzeba przyznać, że założenie to zrealizowała celująco. Niemka pokonała dziś Camilę Giorgi, wygrywając tym samym ósmy mecz z rzędu. Pierwszego seta Kerber dość gładko zapisała na swoim koncie. Lepiej serwowała pierwszym podaniem i więcej punktów wygrywała bezpośrednio po nim. Wydawać się mogło, że druga partia potoczy się nieco inaczej, gdyż Włoszka wyszła na prowadzenie 3:0. Nie potrafiła jednak wykorzystać tej przewagi i straciła rytm. Triumfatorka Australian Open 2016 wygrała 6 kolejnych gemów i zameldowała się w finale po 74 minutach.

Czuję się naprawdę dobrze. To dopiero początek sezonu, dotarłam do finału w pierwszym oficjalnym turnieju, jaki gram – powiedziała po meczu jego zwyciężczyni

Pojedynek dwóch Australijek przyniósł kibicom więcej emocji niż spotkanie Kerber – Giorgi. Panie walczyły na korcie prawie dwie godziny i o losach spotkania musiał rozstrzygnąć trzeci set. W pierwszej części meczu zdecydowanie przeważała starsza z Australijek, lepiej serwowała i wygrywała kluczowe wymiany. W drugiej partii, to z kolei Barty zaczęła grać ofensywniej i popełniała mniej błędów. W decydującym secie kontynuowała dobrą grę z drugiego i znalazła się w swoim pierwszym finale australijskiego turnieju.

Walczyłam. Wiedziałam, że zagrałam słabą końcówkę pierwszego seta, ale nie mogłam się poddać – oceniła Barty – To miłe uczucie dotrzeć do finału w rodzinnym kraju. To perfekcyjne przygotowanie do następnego tygodnia. Bardzo chciałabym podnieść trofeum w Sydney – dodała

Dla Kerber będzie to drugi finał Sydney International. W 2014 roku przegrała tutaj z Pironkową. Mecz z Barty będzie ich trzecim pojedynkiem. Bilans spotkań to 1:1, a ostatnie z nich wygrała Australijka.

Ash jest świetną tenisistką. Miała nieprawdopodobny poprzedni sezon. Grałam z nią ostatni mecz w 2017 roku, to nie było tak dawno, więc wiem, czego się spodziewać. Oczekuję na ten finał z niecierpliwością. Będę się skupiać na mojej grze i starać się wygrać ten mecz – podsumowała Kerber

Na finałowe stracie panie wyjdą w sobotę o 7:00 polskiego czasu.