Brisbane: skuteczna Pliszkova

/ Mateusz Geisler , źródło: własne, foto: AFP

Cztery kolejne tenisistki dołączyły do grona najlepszych ośmiu tenisistek turnieju. Jako ostatnia, dokonała tego rozstawiona z „dwójką” Karolina Pliszkova.

Jako pierwsze na kort wyszły Anett Kontaveit (34 WTA) oraz kwalifikantka Aliaksandra Sasnowicz (88 WTA). Trzy wcześniejsze spotkania wygrywała Estonka i to ona zdominowała pierwszą partię. W drugim secie obudziła się Białorusinka. Obie panie do końca utrzymały swoje podanie. Musiały więc rozegrać tie break. Wygrała go Sasnowicz. W decydującej partii, rywalizacja toczyła się wyrównanie do stanu po trzy. Później Białorusinka nie oddała rywalce gema. Zakończyła, trwające dwie godziny i osiem minut spotkanie, przy pierwszej piłce meczowej.

Po nich zagrały Ana Konjuh (44 WTA) oraz Elina Switolina (6 WTA). Było to ich trzecie spotkanie. W bezpośredniej rywalizacji był remis. Spotkanie miało jednak jednostronny przebieg. Zawodniczka z pierwszej dziesiątki dominowała od początku do końca. W drugim secie ani razu nie pozwoliła rywalce na utrzymanie własnego serwisu. Po godzinie i pięciu minutach gry, wykorzystała pierwszą piłkę meczową i pewnie awansowała do ćwierćfinału.

Mecz Łesi Curenko (42 WTA), z powracającą do wielkiej gry Kaią Kanepi (99 WTA), był wyrównany. Ich pierwsze w historii spotkanie zakończyło się jednak w dwóch setach. W pierwszej partii Estonka przełamała Ukrainkę przy stanie 5:4, co dało jej wygraną. W drugim zaś, zawodniczki co chwilę odbierały sobie podania. Ostatecznie skuteczniejsza była Kanepi, która skończyła mecz przy trzecim meczbolu.

Ostatnie spotkanie rozpoczęło się około dwudziestej pierwszej czasu lokalnego. Karolina Pliszkova (4 WTA), pewnie pokonała młodą Amerykankę, Cici Bellis (60 WTA). W pierwszej partii dwukrotnie odebrała serwis rywalce, nie tracąc przy tym własnego. W drugiej podtrzymała świetną dyspozycję i w całym spotkaniu oddała rywalce zaledwie dwa gemy.

Ana Konjuh (Chorwacja) – Elina Switolina (Ukraina. 3) 3:6, 1:6
Cici Bellis (USA) – Karolina Pliskova (Czechy, 4) 1:6, 1:6
Łesia Curenko (Ukraina) – Kaia Kanepi (Estonia, Q) 4:6, 3:6
Anett Kontaveit (Estonia) – Aliaksandra Sasnowicz (Białoruś, Q) 6:1, 6:7(2), 3:6