Brisbane: ciało zawiodło Muguruzę

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Garbine Muguruza już po pierwszym pojedynku zakończyła zmagania w turnieju Brisbane International. We wtorek Hiszpanka z powodu skurczów musiała poddać mecz przeciwko Aleksandrze Krunić.

Tenisistka rozstawiona z numerem 1 wygrała pierwszego seta 7:5, a w drugim wyszła na prowadzenie 5:2. Serbka nie zamierzała się jednak poddawać, odrobiła stratę i do rozstrzygnięcia potrzebny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce lepsza okazała się niżej sklasyfikowana z zawodniczek. Przy wyniku 2:1 w decydującej partii dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa doszła do wniosku, że nie jest w stanie kontynuować gry i poddała mecz.

Poczułam, że jestem w kłopotach, gdy prowadziłam 2:0 w drugim secie – wyjaśniła Muguruza. – Poczułam, że w łydkach zaczynają łapać mnie skurcze. Grałam dalej, bo myślałam, że w trakcie meczu dolegliwości przejdą. Niestety było coraz gorzej. Skurcze zaczęły łapać mnie już wszędzie. Trudno mi w to uwierzyć. Nie wiem co się stało. Jest mi przykro, bo zawsze przyjeżdżam tu podekscytowana perspektywą startu w pierwszym turnieju. To był po prostu pech.

Krunić o miejsce w najlepszej czwórce australijskich zawodów powalczy z Anastasiją Sewastową, która oddała tylko trzy gemy Soranie Cirstei.

Solidnie na awans do półfinału zapracować musiała Johanna Konta. Brytyjka przez prawie dwie i pół godziny musiała walczyć o zwycięstwo z Ajlą Tomljanović, ale zwyciężyła 6:4 w trzecim secie.

W najlepszej ósemce imprezy jest już również Alize Cornet, która w dwóch setach pokonała Mirjanę Luczić-Baroni.

Druga runda singla
Aleksandra Krunić (Serbia) – Garbine Muguruza (Hiszpania, 1) 5:7 7:6(3) 1:2 i krecz
Johanna Konta (Wlk. Brytania, 5) – Ajla Tomljanovic (Australia, WC) 4:6 6:1 6:4
Anastasija Sewastowa (Łotwa, 7) – Sorana Cirstea (Rumunia) 6:2 6:1
Alize Cornet (Francja) – Mirjana Luczić-Baroni (Chorwacja) 6:1 7:5