Shenzhen: Halep i Szarapowa rozpoczynają rok od pewnych zwycięstw

/ Łukasz Lewtak , źródło: własne, foto: AFP

W drugim dniu turnieju w Shenzhen do gry wkroczyły faworytki – Simona Halep i Maria Szarapowa. Obie pewnie wygrały swoje mecze i zameldowały się w najlepszej szesnastce imprezy.

Najpierw na kort wyszła liderka rankingu WTA. Rumunka mierzyła się ze sklasyfikowaną na 110. miejscu Amerykanką Nicole Gibbs. Halep odniosła pewne zwycięstwo 6:4, 6:1. Zwyciężczyni turnieju w Shenzhen z 2015 roku zanotowała 12 kończących uderzeń oraz 13 niewymuszonych błędów i często grała agresywnie, szczególnie z forhendu. Mecz trwał godzinę oraz dziewięć minut. W drugiej rundzie Simona Halep zmierzy się z Chinką Ying-Ying Duan, która wczoraj pokonała Rosjankę Jewgieniję Rodinę 6:2, 7:5.

Po zakończeniu spotkania z udziałem Halep swój mecz na korcie centralnym w Shenzhen rozegrała Maria Szarapowa. Rosjanka rozpoczęła 2018 rok od pewnego zwycięstwa ze sklasyfikowaną na 56. miejscu w rankingu WTA Rumunką Mihaelą Buzarnescu 6:3, 6:0. Mecz nie miał większej historii. Szarapowa nie dała żadnych szans 29-letniej Rumunce. Zagrała 18 „winnerów” i popełniła 20 niewymuszonych błędów. Spotkanie trwało godzinę i 22 minuty. W drugiej rundzie Rosjankę czeka zdecydowanie trudniejsze zadanie – Szarapowa zmierzy się bowiem z ubiegłoroczną finalistką turnieju w Shenzhen, Amerykanką Alison Riske, która w niedzielę pokonała rozstawioną z numerem pięć Chinkę Qiang Wang.

Na zakończenie drugiego dnia turnieju w Shenzhen zmierzyły się ze sobą rozstawiona z numerem osiem Węgierka Timea Babos oraz reprezentantka gospodarzy Xiyu Wang. Mecz ten był istotny z punktu widzenia polskich kibiców, ponieważ wyłaniał rywalkę w drugiej rundzie dla Magdy Linette. Na korcie od pierwszej do ostatniej minuty dominowała Babos, która wygrała 6:1, 6:1, i to ona zmierzy się jutro z Polką w walce o ćwierćfinał.

Swoje mecze w drugim dniu turnieju w Shenzhen wygrały również Shuai Zhang, Yafan Wang, Zarina Diyas, Danka Kovinić i Jekaterina Aleksandrowa.

Simona Halep (Rumunia, 1) – Nicole Gibbs (USA) 6:4, 6:1
Shuai Zhang (Chiny, 3) – Anna Blinkowa (Rosja) 6:3, 6:4
Danka Kovinić (Czarnogóra) – Maria Sakkari (Grecja, 7) 4:6, 6:2, 6:3
Timea Babos (Węgry, 8) – Xiyu Wang (Chiny, WC) 6:1, 6:1
Yafan Wang (Chiny, WC) – Jasmine Paolini (Włochy) 6:0, 6:4
Zarina Diyas (Kazachstan) – Pauline Parmentier (Francja) 6:3, 6:4
Jekaterina Aleksandrowa (Rosja) – Stefanie Voegele (Szwajcaria) 6:2, 6:3
Maria Szarapowa (Rosja) – Mihaela Buzarnescu (Rumunia) 6:3, 6:0