Moskwa: do czterech razy sztuka?

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

O tytuł w turnieju VTB Kremlin Cup zagrają Julia Goerges i Daria Kasatkina. Rosjanka pewnie pokonała Irinę-Camelię Begu, a Niemka pokrzyżowała szyki gospodarzom, którym marzył się rosyjski finał i wyeliminowała Natalię Wichlancewą.

Jako pierwsze na korcie pojawiły się bardziej utytułowana z reprezentantek gospodarzy i Rumunka. 27-latka urodzona w Bukareszcie przegrała cztery z pięciu dotychczasowych spotkań z młodszą rywalką i w piątek nie udało jej się poprawić niekorzystnego bilansu. Rosyjska w obydwu partiach była lepsza o dwa przełamania i po godzinie i 23 minutach walki zapewniła sobie awans do drugiego w karierze finału w głównym cyklu. W kwietniu Daria Kasatkina okazała się najlepsza w Charleston.

Finałową rywalką Rosjanki będzie Julia Goerges, która w trzech setach poradziła sobie z inną młodą reprezentantką gospodarzy, Natalią Wichlancewą. Niemka pewnie wygrała pierwszą partię, ale w drugiej zdecydowanie lepsza była faworytka miejscowej publiczności. Najbardziej wyrównana walka toczyła się w decydującej odsłonie spotkania. Na początku obie tenisistki pilnowały własnego podania, a turniejowa „siódemka” w pierwszych trzech gemach serwisowych nie straciła ani jednego punktu. Przy wyniku 3:3 pierwsze „breaka” w tej części meczu zapisała po swojej stronie Goerges. W dziesiątym gemie reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów mogła rozstrzygnąć mecz przy pomocy własnego podania, ale niespodziewanie pozwoliła się przełamać i Wichlancewa przy ogłuszającym dopingu publiczności wyrównała na 5:5. Dwa ostatnie gemy padły jednak łupem 28-latki urodzonej w Bad Oldesloe. Rodaczka Angelique Kerber awansowała do czwartego finału w tym sezonie, ale wciąż czeka na pierwszy triumf w tym roku.

W bilanse spotkań Niemki z Kasatkiną jest remis 2:2. Ostatni raz tenisistki rywalizowały ze sobą rok temu w Moskwie. Lepsza była Goerges.