Moskwa: Wichlancewa błyszczy przed własną publicznością

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W o finał turnieju VTB Kremlin Cup powalczą dwie reprezentantki gospodarzy, Daria Kasatkina i Natalia Wichlancewa. Pierwsza z nich wyeliminowała Aliaksandrę Sasnowicz, a druga w trzech setach pokonała Alize Cornet.

Jako pierwsze na korcie pojawiły się bardziej utytułowana z Rosjanek i 23-latka urodzona w Mińsku. Faworytka miejscowej publiczności rozpoczęła spotkanie jak burza i szybko odskoczyła na 4:0 i 5:1 z podwójnym przełamaniem. Białorusinka nie zamierzała się jednak poddawać, wygrała trzy następne gemy i miała szansę, żeby przy pomocy własnego podania doprowadzić do remisu. W kluczowym momencie Sasnowicz oddała jednak podanie do zera i Kasatkina objęła prowadzenie 1:0 w meczu. W drugiej partii rosyjska tenisistka okazała się lepsza o jedno przełamanie i zwyciężyła 6:3.

Półfinałową rywalką Darii Kasatkiny będzie Irina-Camelia Begu, która dopiero po 2 godzinach i 23 minutach walki załamała opór innej Białorusinki, Wiery Łapko.

O drugie miejsce w finale powalczą Wichlancewa i Julia Goerges. Niemka bez straty seta pokonała Lesię Curenko. Dużo ciężej na awans musiała zapracować młoda Rosjanka, która wyeliminowała Cornet. W pierwszej partii 20-latka urodzona w Wołgogradzie przełamała jako pierwsza, ale później sama dwukrotnie straciła podanie i Francuzka zwyciężyła 6:4. Na początku drugiej odsłony spotkania obie panie zapisały po jednym „breaku” po swojej stronie, ale później gra toczyła się już zgodnie z regułą własnego serwisu aż do wyniku 5:5. W jedenastym gemie decydujące przełamanie zdobyła Wichlancewa. Cornet obroniła dwie piłki setowe, ale przy trzeciej musiała już skapitulować i rosyjska tenisistka wyrównała stan rywalizacji. Reprezentantka „trójkolorowych” dobrze rozpoczęła decydująca partię i wyszła na prowadzenie 3:1, ale pięć następnych gemów padło łupem faworytki gospodarzy i to ona awansowała do półfinału.