Moskwa: Cornet wyeliminowała nadzieję gospodarzy

/ Antoni Cichy , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

Pierwszego dnia rywalizacji w Moskwie z turniejem pożegnała się z jedna z czołowych zawodniczek gospodarzy – Jekaterina Makarowa. Oprócz jej pogromczyni Alize Cornet do drugiej rundy awansowały Curenko, Sasnowicz, Siniakova i Putincewa.

Dla gospodarzy VTB Kremlin Cup nie zaczął się najlepiej. Na kort wyszły dwie rosyjskie tenisistki i obie doznały porażek. Makarowa nie sprostała Cornet. Po 85 minutach przegrała z Francuzką 3:6, 3;6.

Tak po prawdzie wszystko dobrze funkcjonowała. Zagrałam bardzo solidny i agresywny mecz, cieszę się z tego, jak się spisałam. Uważam, że bardzo dobrze uderzałam z forhendu. Zmieniałam kierunek, dobrze uderzałam. Wszystko szło po mojej myśli – komentowała zwycięstwo Francuzka, którą teraz czeka potyczka z Magdaleną Rybarikovą lub największą nadzieją gospodarzy na sukces – Marią Szarapową. Mistrzyni z Tiencinu – co nie dziwi – otrzymała dziką katę do moskiewskiej imprezy.

Popularna "Masza" na pewno będzie w stanie poprawić bilans Rosjanek, bo ten na razie nie wygląda najlepiej. Przegrała także Ołesja Pierwuszina, która uległa Julii Putincewej. Po zaledwie 50 minutach w drugiej rundzie zameldowała się Katerina Siniakova. Czeszka straciła tylko dwa gemy w starciu z Donną Vekić.

Zwycięstwa odniosły również Łesia Curenko, którą czeka starcie z Coco Vandeweghe, drugą najwyżej rozstawioną uczestniczką VTB Kremlin Cup, oraz Aljaksandra Sasnowicz. Przed Białorusinką jeszcze większe wyzwanie, bo zagra z turniejową "jedynką", Kristiną Mladenovic.

Alize Cornet (Francja) – Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:3, 6:3
Łesia Curenko (Ukraina) – Christina McHale (USA) 7:6(4), 6:3
Aljaksandra Sasnowicz (Białoruś) – Timea Babos (Węgry) 1:6, 7:6(3), 6:4
Katerina Siniakova (Czechy) – Donna Vekić (Chorwacja) 6:0, 6:2
Julia Putincewa (Kazachstan) – Ołesja Pierwuszina (Rosja, WC) 7:5, 6:1