Linz: finał marzeń

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Organizatorzy turnieju Upper Austria Ladies Linz nie mają powodów do narzekań. O tytuł zagrają dwie najwyżej rozstawione tenisistki, Magdalena Rybarikova i Barbora Strycova.

Jako pierwsza awans wywalczyła Czeszka, która w dwóch setach pokonała Mihaelę Buzarnescu. O losach pierwszej partii w tym pojedynku zadecydowało pojedyncze przełamanie, które turniejowa „dwójka” zapisała na swoim koncie. W drugiej odsłonie meczu gra była bardzo wyrównana. W dziesiątym gemie kwalifikantka z Rumunii miała piłkę setową, ale Strycova się wybroniła i do rozstrzygnięcia potrzebny okazał się tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę lepiej rozegrała 31-latka urodzona w Pilznie i to ona mogła wznieść ręce w geście triumfu.

Muszę przyznać, że Mihaela ma wspaniałe uderzenia – skomplementowała rywalkę reprezentantka naszych południowych sąsiadów. – Nie uderza może z wielką siłą, ale świetnie czyta grę. W drugim secie byłam w sporych opałach, kiedy ona miała piłkę setową i później w tie-breaku. Czasami miałam wrażenie, że nie mogłam wygrać wymiany z linii końcowej, bo ona grała tak dobrze i głęboko. Myślę, że jeśli tak dalej pójdzie, to ona szybko znajdzie się w Top 50 rankingu. Jej tenis jest naprawdę piękny, ale cieszę się, że to ja dzisiaj wygrałam.

Finałową rywalką czeskiej tenisistki będzie Magdalena Rybarikova, która również bez straty seta pokonała Viktoriję Golubic. Szwajcarka dobrze rozpoczęła sobotnie spotkanie i wyszła na prowadzenie 4:1 w pierwszym secie, ale pięć następnych gemów padło łupem półfinalistki Wimbledonu i to ona objęła prowadzenie 1:0 w meczu. W drugiej partii turniejowa „jedynka” była lepsza o jedno przełamanie, co również zapewniło jej zwycięstwo 6:4.

W głównym cyklu Strycova rywalizowała z 29-latka z Bratysławy czterokrotnie i trzy razy schodziła z kortu zwycięska.