Hong Kong: sroga lekcja dla Bouchard

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek oprócz Agnieszki Radwańskiej do drugiej rundy Prudential Hong Kong Tennis Open awansowały również Elina Switolina, Venus Williams oraz Caroline Wozniacki, która zdemolowała na korcie Eugenie Bouchard.

Obrończyni tytułu potrzebowała zaledwie 58 minut, żeby odprawić z kwitkiem Kanadyjkę, która zdołała urwać tylko dwa gemy.

Bez problemów awans wywalczyła również Venus Williams, która wyeliminowała Rizę Ozaki. Następną rywalką Amerykanki będzie Naomi Osaka. Reprezentantka Japonii w dwóch setach poradziła sobie z Alexą Guarachi.

Zdecydowanie ciężej na awans do drugiej rundy musiała zapracować Switolina. Trudne warunki 23-latce urodzonej w Odessie postawiła Zarina Dijas. Turniejowa „jedynka” w pierwszej partii przegrywała już 0:3, ale sześć z siedmiu następnych gemów padło jej łupem i to ona objęła prowadzenie 1:0 w meczu. Ukrainka kontynuowała dobrą grę również w drugiej odsłonie meczu i wyszła na prowadzenie 5:3. W dziewiątym gemie Switolina miała okazję, żeby zakończyć spotkanie przy pomocy własnego serwisu, ale jej nie wykorzystała i Kazaszka wyrównała na 5:5. Przy wyniku 6:5 czwarta obecnie zawodniczka świata miała dwie piłki meczowe, ale Zijas się wybroniła i doprowadziła do tie-breaka. Tę dodatkową rozgrywkę dużo lepiej rozegrała reprezentantka naszych wschodnich sąsiadów i to ona powalczy o najlepszą ósemkę zawodów.

Gra w pierwszej rundzie z Zariną to było trudne losowanie – wyjaśniła Switolina. – Zdawałam sobie sprawę, że ona gra naprawdę dobrze. Cieszę się, że wygrałam w dwóch setach, bo w Pekinie rozegrałam ponad trzygodzinny mecz, podczas którego nabawiłam się kontuzji i nie było mi łatwo się zregenerować. Nie zagrałam dzisiaj najlepiej, ponieważ za każdym razem, gdy musiałam pobiec do piłki, czułam, że coś naciągam. Teraz pewnie zrobię jakieś badania i zobaczę, co wyjdzie, bo moim następnym przystankiem jest Singapur. To będzie trudna decyzja, bo bardzo chciałabym tu grać do końca.

We wtorek największą niespodziankę sprawiła Luksika Kumkhum. Tajlandka wyrzuciła z turnieju turniejową „piątkę”, Jelenę Wiesninę.

O ćwierćfinał w Hong Kongu powalczą również Anastazja Pawluczenkowa, Daria Gavrilova oraz dwie Amerykanki, Jacqueline Cako i Jennifer Brady.