Tokio: wymarzony debiut Muguruzy

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W środę Garbine Muguruza rozegrała pierwszy mecz jako liderka światowego rankingu. Hiszpanka w drugiej rundzie Toray Pan-Pacific Open pewnie pokonała Monicę Puig. W ćwierćfinale są również Angelique Kerber i Anastazja Pawluczenkowa.

Tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego dobrze rozpoczęła spotkanie i odebrała serwis rywalce w pierwszym gemie, ale Portorykanka szybko odrobiła stratę. W piątym gemie mistrzyni olimpijka z Rio ponownie nie była jednak w stanie utrzymać podania. Podopieczna Sama Sumyka tym razem przewagi „breaka” już nie straciła, dzięki czemu zwyciężyła 6:4. W drugiej odsłonie pojedynku przewaga Muguruzy nie podlegała już żadnej dyskusji i Puig nie zdołała urwać jej ani jednego gema.

Również bez straty seta do najlepszej ósemki turnieju awansowała Kerber, która wyeliminowała Darie Kasatkinę. Spotkanie lepiej rozpoczęła Rosjanka, która w drugim gemie odebrała serwis rywalce i wyszła na prowadzenie 3:0. Leworęczna tenisistka szybko odrobiła jednak stratę, doprowadziła do remisu i o losach pierwszej partii musiał zadecydować tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce trochę lepsza okazała się 29-latka trenująca w Puszczykowie. Na początku drugiej odsłony meczu turniejowa „siódemka” poszła za ciosem i szybko zapisała pierwszego „breaka” po swojej stronie. W piątym gemie reprezentantka Rosji wypracowała sobie trzy okazje z rzędu, żeby odrobić stratę, ale żadnej z nich nie wykorzystała i Kerber odskoczyła na 4:1. Niemiecka zawodniczka wypracowanej przewagi nie roztrwoniła i zwyciężyła 6:3.

O miejsce w półfinale Angelique Kerber powalczy z Karolina Pliszkovą, która bez problemów uporała się z Magdą Linette. Więcej o tym meczu można przeczytać TUTAJ.

W środę do ćwierćfinału japońskich zawodów awansowała także Anastazja Pawluczenkowa, która w trzech setach wygrała z Wang Qiang.