US Open: pogromczyni Radwańskiej w ćwierćfinale

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Coco Vandeweghe po wyeliminowaniu Agnieszki Radwańskiej, poszła za ciosem i w czwartej rundzie nowojorskiej imprezy pokonała Lucie Szafarzovą. W ćwierćfinale reprezentantka gospodarzy zmierzy się z Karoliną Pliszkovą.

W pierwszym secie amerykańsko-czeskiego pojedynku gra bardzo długo toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu. Dopiero w dziesiątym gemie przełamanie jako pierwsza zapisała na swoim koncie młodsza rodaczka sióstr Williams, co pozwoliło jej objąć prowadzenie 1:0 w meczu. W drugiej odsłonie spotkania w piątym gemie Czeszce udało się w końcu odebrać podanie rywalce, ale podopieczna Pata Casha błyskawicznie odrobiła stratę. Później obie tenisistki pilnowały własnych serwisów i do rozstrzygnięcia potrzebny okazał się tie-break. W tej dodatkowej rozgrywce zdecydowanie lepiej poradziła sobie Vandeweghe i to ona wystąpi w ćwierćfinale.

Następną rywalką Amerykanki będzie liderka światowego rankingu. Ubiegłoroczna finalistka po dwóch trudnych spotkaniach, tym razem na korcie musiała spędzić zaledwie 47 minut. Praworęczna z sióstr Pliszkovych oddała tylko jednego gema Jennifer Brady.

Moje dwa ostatnie mecze były dosyć nerwowe, szczególnie ten sobotni – przyznała Czeszka. – Myślę, że dzięki temu, że przetrwałam tamto spotkanie, dzisiaj zagrałam tak dobrze. Czasem potrzebujesz takich pojedynków. Nie wiadomo czemu, ale nagle zaczynasz grać lepiej. Nie zmieniałam nic w przygotowaniach, wczoraj nawet nie trenowałam. Nie zrobiłam nic innego niż przed poprzednimi meczami, ale czułam się dużo lepiej na korcie.

W poniedziałek w sesji dziennej do ćwierćfinału awansowała również Kaia Kanepi. Estonka, która do turnieju musiała przebijać się przez kwalifikacje, w dwóch setach pokonała Darię Kasatkinę i będzie teraz czekać na zwyciężczynię pojedynku pomiędzy Eliną Switoliną a Madison Keys.