New Haven: Cibulkova czeka na rywalkę

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Pierwszą finalistką turnieju Connecticut Open została Dominika Cibulkova. Słowaczka, która w dwóch setach pokonała Elise Mertens, o tytuł zagra albo z Agnieszką Radwańską albo z Darią Gavrilovą.

Spotkanie lepiej rozpoczęła turniejowa „dwójka”, która od razu przełamała serwis rywalki, dzięki czemu odskoczyła na 3:0. Belgijka zdołała utrzymać podanie w czwartym gemie, ale w tej części meczu 28-latka z Bratysławy na więcej już jej nie pozwoliła.

Tenisistka z kwalifikacji szybko zapomniała o niepowodzeniu w pierwszym secie i w drugim objęła prowadzenie 2:0, ale Cibulkova błyskawicznie odrobiła stratę „breaka”. Później obie zawodniczki utrzymały jeszcze własne podania, ale końcówka partii ponownie należała do Słowaczki, która od stanu 3:3 wygrała trzy kolejne gemy i po 69 minutach walki zapewniła sobie awans do finału.

Słowacka tenisistka, która w sobotę wystąpi w pierwszym finale w tym sezonie, o tytuł powalczy ze zwyciężczynią pojedynku pomiędzy Agnieszką Radwańską a Darią Gavrilovą.