New Haven: Gavrilova czeka na Radwańską

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W piątek o finał turnieju Connecticut Open zagrają Dominika Cibulkova i Elise Mertens. Awans do najlepszej czwórki imprezy zapewniła sobie również Daria Gavrilova, która zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku pomiędzy Agnieszka Radwańską a Peng Shuai.

Australijka w dwóch setach pokonała Kirsten Flipkens. Spotkanie lepiej rozpoczęła tenisistka z Antypodów, która szybko wyszła na prowadzenie 4:0 i już do końca partii nie pozwoliła dogonić się rywalce. Druga odsłona meczu była dużo bardziej wyrównana i o jej losach zadecydowało pojedyncze przełamanie, które 23-latka mieszkająca w Melbourne zdobyła w dziewiątym gemie.

O porażce Belgijki zadecydowała przede wszystkim nieskuteczna gra przy „breakpointach”. Rodaczka Kim Clijsters nie zamieniła na przełamanie ani jednej z jedenastu okazji.

Po meczu spojrzałam w statystyki i zobaczyłam, że w pierwszym secie obroniłam sześć „breakpointów”, całkiem nieźle – powiedziała reprezentantka Australii. – To dodawało mi pewności siebie za każdym razem, gdy musiałam bronić się przed stratą podania. Za każdym razem powtarzałam sobie, żeby trzymać się planu i grać agresywnie.

Gavrilova o finał powalczy albo z Agnieszką Radwańską albo z Peng Shuai. Australijka ani z Polką ani z Chinką nie miała jeszcze okazji rywalizować.

W grze o finał zawodów w New Haven pozostają również Elise Mertens i Dominika Cibulkova. Kwalifikantka z Belgii awansowała do półfinału bez gry, ponieważ jej rywalka Zhang Shuai wycofała się z turnieju z powodu kontuzji. Słowaczka w dwóch setach pokonała Anastazję Pawluczenkową. Spotkanie lepiej rozpoczęła Rosjanka, która wyszła na prowadzenie 4:2. Pięć z sześciu następnych gemów wygrała jednak 28-latka urodzona w Bratysławie i to ona objęła prowadzenie 1:0 w meczu. Reprezentantka naszych południowych sąsiadów dominowała na korcie również w drugiej partii i szybko odskoczyła na 5:0. Turniejowa „szóstka” nie zamierzała się jednak poddawać, zaczęła odrabiać straty i doprowadziła do wyniku 4:5. Pawluczenkowa obroniła cztery piłki meczowe, wszystkie podaniami, których rywalka nie była w stanie nawet dotknąć, ale przy piątej popełniła podwójny błąd serwisowy i to Słowaczka awansowała do półfinału.