New Haven: Cibulkova nie pozwoliła na rewanż Cornet

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W środę poznaliśmy cztery brakujące ćwierćfinalistki turnieju Connecticut Open. Interesująco zapowiada się walka o miejsce w najlepszej czwórce imprezy pomiędzy Dominiką Cibulkovą a Anastazją Pawluczenkową.

Jako pierwsza awans zapewniła sobie 26-latka urodzona w Moskwie, która w dwóch setach pokonała Carlę Suarez Navarro. Pierwsza partia tego spotkania była bardzo zacięta i turniejowa „szóstka” rozstrzygnęła ją na swoją korzyść dopiero w tie-breaku, ale w drugiej odsłonie meczu Hiszpanka nie była w stanie zdobyć już ani jednego gema.

Zawsze walczę o każdy punkt, chcę wygrać każdą piłkę i każdy mecz, więc często jestem na korcie bardzo emocjonalna – wyjaśniła reprezentantka Rosji. – Czułam się trochę zmęczona, więc na pewno nie chciałam przegrać pierwszego seta. Carla to wspaniała zawodniczka i wojowniczka na korcie, więc nie było łatwo, również w drugim secie, choć wynik na to nie wskazuje.

Cibulkova, która tak jak Agnieszka Radwańska w pierwszej rundzie miała wolny los, zmagania w New Haven rozpoczęła od pojedynku z Alize Cornet. Francuzka lepiej weszła w mecz i wygrała pierwszego seta 6:2, ale w drugim w tym samym stosunku zwyciężyła 28-latka urodzona w Bratysławie. W decydującej partii reprezentantka „trójkolorowych” dwukrotnie wychodziła na prowadzenie z przewagą „breaka”, ale turniejowa „dwójka” za każdym razem odrabiała stratę i na końcu to ona okazała się lepsza o jedno przełamanie.

Wiedziałam, że to będzie trudne spotkanie – powiedziała w pomeczowym wywiadzie na korcie Cibulkova. – Grałam z nią w zeszłym tygodniu w Cincinnati i wygrałam z nią w dwóch setach, więc spodziewałam się, że ona zrobi wszystko, żeby się zrewanżować. Nigdy nie jest łatwo gonić, ale dzięki temu przypomniałam sobie jak grałam w zeszłym roku, kiedy trzeci set był moją specjalnością.

W środę do ćwierćfinału awansowała również Kirsten Flipkens, która w dwóch setach pokonała Anę Bogdan.

Druga runda singla
Shuai Zhang (Chiny) – Magda Linette (Polska, Q) 6:3 6:7(4) 6:3
Dominika Cibulkova (Słowacja, 2) – Alize Cornet (Francja) 2:6 6:2 6:4
Anastazja Pawluczenkowa (Rosja, 6) – Carla Suarez Navarro (Hiszpania) 7:6(3) 6:0
Kirsten Flipkens (Belgia, Q) – Ana Bogdan (Rumunia, Q) 6:1 7:6(1)