Toronto: Wozniacki za mocna dla Radwańskiej

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Agnieszka Radwańska nie zdołała awansować do ćwierćfinału tegorocznej edycji turnieju Rogers Cup. W czwartek zdecydowanie zbyt wymagającą rywalką okazała się Caroline Wozniacki.

Na początku spotkania obie tenisistki pewnie utrzymały własne podania. W trzecim gemie 27-latka urodzona w Odense popełniła cztery niewymuszone błędy i jako pierwsza przełamanie na swoim koncie zapisała turniejowa „dziesiątka”. Dunka błyskawicznie odrobiła jednak stratę, a chwilę później sama odebrała serwis przeciwniczce, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 5:2. Starsza z sióstr Radwańskich straty „breaka” już nie zdołała odrobić i Wozniacki objęła prowadzenie 1:0 w meczu.

Druga partia również nie rozpoczęła się dobrze dla krakowianki, która w pierwszym gemie obroniła dwa „breakpointy”, ale przy trzecim popełniła błąd z backhandu. Drugi gem trwał ponad osiem minut, Polka miała w nim cztery szanse na odrobienie strat, ale żadnej z nich nie wykorzystała i była liderka światowego rankingu podwyższyła prowadzenie. Od tego momentu Wozniacki przejęła już kontrolę nad przebiegiem spotkania i w trzech kolejnych gemach straciła tylko trzy punkty. Przy wyniku 5:0 Wozniacki miała trzy piłki meczowe z rzędu przy własnym serwisie, ale żadnej z nich nie wykorzystała i reprezentantka Polski wygrała pierwszego gema w tej części meczu. Chwilę później duńska tenisistka po raz kolejny przełamała Radwańską, kończąc pojedynek wygrywającym forhandem i po 78 minutach walki awansowała do ćwierćfinału, w którym zmierzy się z Karoliną Pliszkovą.