Waszyngton: Halep przegrała z upałem

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W piątek poznaliśmy cztery najlepsze tenisistki tegorocznej edycji Citi Open. O finał powalczą Julia Goerges i Andrea Petkovic oraz Oceane Dodin i Jekaterina Makarowa, która wyeliminowała Simonę Halep.

Rosjanka przegrała pierwszego seta 2:6, ale w drugim zwyciężyła 6:3. Wiceliderka światowego rankingu po pierwszym gemie decydującej partii poddała mecz z powodu udaru cieplnego.

Dzisiaj było naprawdę gorąco, a ja słabo weszłam w ten mecz – przyznała 29-latka urodzona w Moskwie. – Gdy weszłam na kort, miałam wrażenie, że słońce odebrało mi całą energię. Simona to świetna zawodniczki, druga rakieta świata i mecze przeciwko niej zawsze są trudne. Starałam się dotrzymać jej kroku, walczyć o każdy punkt i ruszać się najszybciej jak potrafię. W końcówce przyniosło to efekt, ale jestem trochę rozczarowana, że nie udało nam się dokończyć tego spotkania. To jednak jest Waszyngton, tu zawsze jest tak gorąco.

Następną rywalką leworęcznej tenisistki będzie Dodin. Francuzka po 2 godzinach i 20 minutach walki, w tie-breaku trzeciego seta okazała się lepsza od Sabine Lisicki.

W finale amerykańskich zawodów na pewno wystąpi jedna niemiecka zawodniczka. W drugim półfinale zmierzą się bowiem Goerges i Petkovic. Pierwsza z nich bez straty seta pokonała Monicę Niculescu, a druga zakończyła przygodę Biancy Andreescu z turniejem Waszyngtonie. Młodziutka Kanadyjka wygrała pierwszego seta w tie-breaku, ale w dwóch następnych zdołała ugrać już tylko trzy gemy.

Ćwierćfinał singla
Jekaterina Makarowa (Rosja, 7) – Simona Halep (Rumunia, 1, WC) 2:6 6:3 1:0 i krecz
Julia Goerges (Niemcy, 4) – Monica Niculescu (Rumunia, 6) 6:3 6:4
Oceane Dodin (Francja, 5) – Sabine Lisicki (Niemcy) 5:7 6:4 7:6(4)
Andrea Petkovic (Niemcy) – Bianca Andreescu (Kanada, WC) 6:7(3) 6:1 6:2