Wimbledon: deklasacja w finale

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Najlepszą kobiecą parą deblową tegorocznej edycji The Championships zostały Jekaterina Makarowa i Jelena Wiesnina, które w finale bez straty gema pokonały Monicę Niculescu i Chan Hao-Ching.

Rosjanki po zaledwie 55 minutach gry mogły cieszyć się ze zwycięstwa, ale po meczu zapewniały, że pojedynek wcale nie był tak jednostronny, jak wskazywałby na to wynik.

Kiedy skończyłyśmy grać, powiedziałam Jelenie, że wygrałyśmy 6:0 6:0, ale wcale się tak nie czuję – wyjaśniała leworęczna tenisistka. – To był wyrównany mecz, szczególnie w drugim secie. One miały kilka szans, ale my powiedziałyśmy sobie, że nic im nie oddamy, wszystko będzie nasze.

Wynik oczywiście nie wygląda dobrze, ale dziewczyny walczyły do samego końca – dodała 30-latka urodzona w Lwowie. – Cały czas próbowały odwrócić losy meczu. Wiedziałyśmy, że jeśli damy im chociaż małą szansę, spotkanie może się odwrócić. W końcu one wygrały pięć pojedynków, dotarły do finału, więc muszą być dobre. Spodziewałyśmy się, że one będą trochę bardziej zdenerwowane niż my. Doświadczenie było po naszej stronie, bo my już byłyśmy w tej sytuacji. Skorzystałyśmy z naszej przewagi. Wyszłyśmy na kort pewne siebie, Byłyśmy agresywne i wiedziałyśmy co musimy zrobić w tej chwili.

Mistrzynie Olimpijskie z Rio w sobotę wystąpiły w drugim wimbledońskim finale w karierze. W 2015 roku Rosjanki przegrały 7:5 w trzecim secie z Martiną Hingis i Sanią Mirzą.

Czekałyśmy na ten tytuł z Katią – przyznała po meczu Wiesnina. – Kilka tygodni temu rozegrałyśmy słabe spotkanie i przegrałyśmy w finale Roland Garros. Siedziałyśmy później w szatni, powiedziałam Katii, że musimy wygrać Wimbledon. To był nasz cel, odkąd zaczęłyśmy grać razem. Przegrałyśmy naprawdę zacięty finał dwa lata temu. Od tego momentu miałyśmy uczucie, że czegoś nie dokończyłyśmy i teraz musimy to zrobić.

Dla rosyjskiego duetu był to szósty wspólny wielkoszlemowy finał. Wcześnie Makarowa i Wiesnina triumfowały również w Paryżu w 2013 roku i w Nowym Jorku w 2014.

Finał debla
J. Makarowa, J. Wiesnina (Rosja, 2) – H. Chan, M. Niculescu (Tajwan, Rumunia, 9) 6:0 6:0