Wimbledon: polski duch walki

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W sobotę stawkę 16 najlepszych tenisistek tegorocznej edycji The Championships uzupełniły zawodniczki z górnej części turniejowej drabinki. Spod noża uciekły Angelique Kerber i Caroline Wozniacki.

Liderka światowego rankingu i 26-latka urodzona w Odense pokonały odpowiednio Shelby Rogers i Anett Kontaveit. Przebieg obydwu spotkań był bardzo podobny. Niżej sklasyfikowane z tenisistek wygrały pierwsze sety, a w drugich wypracowały sobie przewagę „breaka” i wydawało się, że pewnie zmierzają do zwycięstwa. Zawodniczki polskiego pochodzenia nie zamierzały się jednak poddawać. Obie odrobiły stratę przełamania, doprowadziły do tie-breaków, w których zachowały więcej zimnej krwi i wyrównały stan rywalizacji. W decydujących odsłonach spotkania doświadczenie Kerber i Wozniacki wzięło górę i to ona awansowały do czwartej rundy londyńskich zawodów.

W drugim secie przegrywałam 2:4 i ona miała chyba piłkę, żeby podwyższyć prowadzenie – przypomniała po meczu reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów. – Długo nie mogłam znaleźć swojego rytmu gry w tym spotkaniu, a ona grała bardzo dobrze od pierwszego punktu. Uderzała piłki bardzo mocno. W drugim secie zaczęłam trochę lepiej czuć piłkę, ale kluczem do zwycięstwa było to, że nawet na chwilę się nie poddałam i cały czas walczyłam, bez względu na to jaki wynik był na tablicy.

Następną rywalką ubiegłorocznej finalistki będzie Garbine Muguruza, która oddała tylko cztery gemy Soranie Cirstei. Z kolei Wozniacki zmierzy się z Coco Vandeweghe, która wyrzuciła z turnieju rodaczkę, Alison Riske.

O miejsce w ćwierćfinale powalczą również Petra Martić i Magdalena Rybarikova, która po wyeliminowaniu Karoliny Pliszkovej poszła za ciosem i straciła tylko trzy gemy w meczu przeciwko Lesii Curenko.