Birmingham: imponująca Kvitova

/ Magdalena Komet , źródło: własne, foto: AFP

Petra Kvitova kontynuuje imponujący powrót na kort. W czeskim półfinale zmierzy się z Lucie Szafarzova. W drugiej parze rakiety skrzyżują: Garbine Muguruza i Ashleigh Barty, których rywalki przegrały walkę z kontuzjami.

Kvitova wygrała z Kristiną Mladenovic 6:4 7:6(5). To kolejne zwycięstwo po siedmiomiesięcznej przerwie Czeszki. Turniejowa „siódemka” zdominowała pierwszy set i dwa razy przełamała rywalkę. Drugą partię rozpoczęła od straty serwisu. Potrzebowała godziny i 43 minut aby ostatecznie rozstrzygnąć mecz w tie breaku.

Obie gramy bardzo szybko na tej nawierzchni (…) Trawa odpowiada jej grze, więc to była kwestia pojedynczych punktów, jednego, dwóch, kluczowych przełamań w meczu – powiedziała Czeszka.

Rywalką Kvitovej będzie jej rodaczka – Lucie Szafarzova, która po ponad trzygodzinnej walce pokonała, rozstawioną z „dziewiątką” Darię Gavrilovą 6:7(4) 6:3 7:6(5). Czeszka obroniła trzy piłki meczowe w decydującej partii i wygrała cztery kolejne punkty, aby doprowadzić do czeskiego półfinału.

To była niesamowita walka ze strony każdej z nas i jestem bardzo szczęśliwa że wygrałam(…) Do końca wierzyłam, że mogę to wygrać – powiedziała po meczu szczęśliwa triumfatorka.

Muguruza i Barty awansowały do drugiego półfinału przy pomocy rywalek. Ich przeciwniczki- odpowiednio: Coco Vandeweghe i Camilla Giorgi, przegrały z kontuzjami. Amerykanka skreczowała po drugim secie, przed decydującą partią. Włoszka poddała mecz w pierwszym rozdaniu, przy stanie 2:5.