Norymberga: ubiegłoroczna mistrzyni wciąż w grze

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W czwartek poznaliśmy trzy półfinalistki turnieju Nürnberger Versicherungscup. Szansę na obronę tytułu wciąż ma Kiki Bertens, ale plany na pewno spróbuje pokrzyżować jej Misaki Doi.

Holenderka w dwóch setach pokonała Alison Riske, ale początek spotkania z pewnością nie zapowiadał łatwej przeprawy dla faworytki. Przełamanie jako pierwsza na swoim koncie zapisała Amerykanka, która dzięki temu wyszła na prowadzenie 4:2. Cztery następne gemy padły jednak łupem turniejowej „jedynki”, która objęła prowadzenie 1:0 w meczu. O losach drugiej partii zadecydował pojedynczy „break”, który Bertens zapisała na swoim koncie w ósmym gemie.

Myślę, że zagrałam dzisiaj naprawdę dobrze, ale Alison również grała wspaniale – powiedziała po meczu reprezentantka Holandii. – Ona zaczęła ten mecz bardzo dobrze, więc musiałam wznieść swoją grę na wyższy poziom, zacząć grać agresywniej, lepiej serwować i to zdało egzamin.

Następną rywalką Bertens będzie Misaki Doi. Leworęczna tenisistka zapewniła sobie awans po zaledwie 45 minutach gry, ponieważ jej rywalka Jarosława Szwiedowa poddała mecz po przegraniu pierwszego seta.

O finał powalczy również Barbora Krejczikova. Kwalifikantka z Czech dopiero w tie-breaku trzeciego seta pokonała Carinę Witthoeft.

Reprezentantka naszych południowych sąsiadów zmierzy się albo z Julią Putincewą albo z Soraną Cirsteą. Pojedynek kazachsko-rumuński został przerwany przy wyniku 4:4 w trzecim secie z powodu zapadających ciemności.

Ćwierćfinał singla
Kiki Bertens (Holandia, 1) – Alison Riske (USA, 5) 6:4 6:3
Julia Putincewa (Kazachstan, 2) – Sorana Cirstea (Rumunia) 3:6 6:4 4:4 i mecz przerwany z powodu zapadających ciemności
Misaki Doi (Japonia) – Jarosława Szwiedowa (Kazachstan, 5) 6:4 i krecz
Barbora Krejczikova (Czechy, Q) – Carina Witthoeft (Niemcy) 3:6 6:3 7:6(2)