Madryt: Kuzniecowa zatrzymała Bouchard

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com/własne, foto: AFP

W czwartek poznaliśmy cztery najlepsze tenisistki turnieju Mutua Madrid Open. O finał hiszpańskich zawodów powalczą Simona Halep z Anastasiją Sewastową oraz Kristina Mladenovic ze Swietłaną Kuzniecową.

Jako pierwsza miejsce w najlepszej czwórce imprezy zapewniła sobie Rumunka. Obrończyni tytułu w niecałą godzinę pokonała wyjątkowo niecierpliwą i nieskuteczną Coco Vandeweghe.

Zagrałam bardzo dobrze i myślę, że zdominowałam ją dzisiaj – powiedziała po meczu obrończyni turnieju. – Zmusiłam ją do biegania po całym korcie. Wszystko potoczyło się dla mnie naprawdę dobrze.

Następną rywalką 25-latki urodzonej Konstancy będzie reprezentantka Łotwy. Sewastowa bez większych problemów poradziła sobie z Kiki Bertens. Łotewska tenisistka w stolicy Hiszpanii po raz pierwszy w karierze awansowała do półfinału turnieju rangi Premier Mandatory.

Jako ostatnie w sesji wieczornej została zaplanowane spotkanie Kuzniecowej z wracającą do wysokiej formy Bouchard. Mecz lepiej rozpoczęła Rosjanka, która w trzecim gemie przełamała serwis rywalki, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 3:1. W dziewiątym gemie 23-latka urodzona w Montrealu obroniła piłkę setową, ale straty przełamania nie była już w stanie odrobić i dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa zapisała pierwszą partię na swoim koncie 6:4. Turniejowa „ósemka” drugą odsłonę spotkania rozpoczęła jak burza, wygrała 12 punktów z rzędu i błyskawicznie odskoczyła na 3:0. W czwartym gemie Bouchard miała szansę, żeby odrobić stratę jednego „breaka”, ale jej nie wykorzystała i starsza z tenisistek podwyższyła prowadzenie. Przy wyniku 4:0 mecz został kilka minut przerwany z powodu deszczu. To nie wytrąciło jednak z rytmu 31-latki urodzonej w Sankt Petersburgu, która wygrała dwa kolejne gemy i zakończyła przygodę Kanadyjki z tegoroczną edycją turnieju Mutua Madrid Open.

Następną rywalką Swietłany Kuzniecowej będzie Kristina Mladenovic, która w ćwierćfinale również bez straty sety pokonała Soranę Cirsteę. W pojedynku francusko-rumuńskim przez większość czasu toczyła się wyrównana walka, ale w obydwu partiach o jedno przełamanie lepsza była reprezentantka „trójkolorowych”.

Ćwierćfinał singla
Simona Halep (Rumunia, 3) – Coco Vandeweghe (USA) 6:1 6:1
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 8) – Eugenie Bouchard (Kanada) 6:4
Kristina Mladenovic (Francja) – Sorana Cirstea (Rumunia, WC) 6:4 6:4
Anastasija Sewastowa (Łotwa) – Kiki Bertens (Holandia) 6:3 6:3

Ćwierćfinał debla
Y. Chan, M. Hingis (Tajwan, Szwajcaria, 3) – A. Groenefeld, K. Peschke (Niemcy, Czechy) 4:6 6:3 10:8
T. Babos, A. Hlavaczkova (Węgry, Czechy, 5) – K. Bertens, J. Larsson (Holandia, Szwecja) 6:2 6:4
A. Parra Santoja, S. Soler-Espinosa (Hiszania, WC) – L. Hradecka, K. Siniakova (Czechy, 6) 6:2 6:3
I. Begu, S. Halep (Rumunia) – A. Groenefeld, K. Peschke (Niemcy, Czechy) 4:6 6:3 10:8