Madryt: seria Siegemund przerwana

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

We wtorek do trzeciej rundy Mutua Madrid Open awansowały Simona Halep oraz Coco Vandeweghe, która odniosła cenne zwycięstwo na kortach ziemnych i pokonała Laurę Siegemund. Odpadła Dominika Cibulkova.

Słowaczka, która dość wyraźne przegrała z francuską kwalifikantką, Oceane Dodin, nie obroni punktów za ubiegłoroczny finał.

Rywalką Rumunki była Roberta Vinci. Turniejowa „trójka” wygrała pierwszego seta 6:3, ale w drugim 6:2 lepsza była tenisistka z Półwyspu Apenińskiego. W decydującej odsłonie meczu włoska tenisistka poszła ciosem i odskoczyła na 5:2. Obrończyni tytułu nie zamierzała się jednak poddawać i odrobiła straty. O losach spotkania musiał zadecydować tie-break, w którym zdecydowanie skuteczniejsza była reprezentantka Rumunii.

Nie jest łatwo z nią grać – powiedziała po meczu 25-latka urodzona w Konstancy. – Jej slajs jest naprawdę trudny do odegrania. Ona uderzała dzisiaj piłki z forhandu i serwisu bardzo mocno. Grała niesamowicie. Byłam blisko porażki, ale nie poddałam się. Do końca byłam skoncentrowana. Dzięki temu ten pojedynek jest dla mnie jeszcze ważniejszy. To naprawdę dużo dla mnie znaczy.

Następną rywalką Simony Halep będzie Samantha Stosur. Australijka w dwóch setach pokonała Marianę Duque-Marino.

We wtorek rumuńscy kibice mieli sporo powodów do zadowolenia. Do trzeciej rundy awansowały również Sorana Cirstea i Irina-Camelia Begu. Pierwsza z nich wyeliminowała Catherine Bellis, a druga po trzysetowej walce okazała się lepsza od Johanny Larsson.

Cenne zwycięstwo na kortach ziemnych odniosła Coco Vandeweghe, która w trzech setach pokonała Laurę Siegemund. Mistrzyni Porsche Tennis Grand Prix, która w Stuttgarcie pokonała trzy zawodniczki z czołowej dziesiątki rankingu, w pierwszej rundzie madryckich wyeliminowała Johannę Kontę.

Ona jest bardzo trudną rywalką, która gra wyjątkowo różnorodnie i na co dzień się z tym nie spotykasz na korcie – wyjaśniła Amerykanka. – Ja miałam jednak dobry, bardzo zdecydowany plan gry, który zdał egzamin. Pod koniec drugiego seta zagrałam trochę zbyt pasywnie. Pozwoliłam jej dyktować warunki. W trzecim secie postanowiłam, że mogę wygrać lub przegrać, ale na własnych warunkach. Byłam pewna, że mój plan taktyczny jest dobry, pozostała tylko kwestia, żeby go zrealizować.

Do trzeciej rundy Mutua Madrid Open awansowały także Wang Qiang, Misaki Doi oraz Kiki Bertens, która oddała tylko cztery gemy Timei Bacsinszky.

Druga runda singla
Simona Halep (Rumunia, 3) – Roberta Vinci (Włochy) 6:3 2:6 7:6(2)

I. Begu, S. Halep (Rumunia) – N. Hibino, A. Rosolska (Japonia, Polska) 6:2 7:5
A. Parra Santoja, S. Soler-Espinosa (Hiszpania) – J. Makarowa, J. Wiesnina (Rosja, 2) 6:4 2:6 10:6
Y. Chan, M.Hingis (Tajwan, Szwajcaria, 3) – D. Jurak, A. Rodionowa (Chorwacja, Australia) 4:6 6:2 10:6
S. Mirza, J. Szwiedowa (Indie, Kazachstan, 4) – C. McHale, M. Niculescu (USA, Rumunia) 6:1 7:5

Pierwsza runda debla
L. Hradecka, K. Siniakova (Czechy, 6) – R. Atawo, D. Kasatkina (USA, Rosja) 6:1 7:6(3)
Ab. Groenefeld, K. Peschke (Niemcy, Czechy) – J. Goerges, B. Strycova (Niemcy, Czechy, 7) 4:6 6:4 10:8
L. Arruabarrena, S. Sorribes Tormo (Hiszpania) – C. Liang, O. Sawczuk (Chiny, Ukraina) 6:7(5) 7:6(5) 10:5