Madryt: Bouchard ogrywa Szarapową

Eugenie Bouchard, po pełny zwrotów spotkaniu, pokonała Marię Szarapową 7:5, 2:6, 7:5 i zapewniła sobie miejsce w trzeciej rundzie turnieju w Madrycie. Z imprezą pożegnała się rozstawiona z „dwójką” Karolina Pliszkova.

Bouchard w stolicy Hiszpanii wygrała pierwszy od stycznia mecz w rozgrywkach WTA. Po Australian Open, Kanadyjka odnotowała pięć kolejnych porażek w pierwszych rundach imprez WTA (w między czasie osiągnęła także ćwierćfinał zawodów ITF w USA). Zmagania w Madrycie Bouchard rozpoczęła od trzysetowego zwycięstwa nad Alize Cornet, a dzisiaj przyszło jej się zmierzyć z powracającą do wielkiego tenisa Marią Szarapową.

Spotkanie miało nierówny przebieg, obie tenisistki notowały sporo błędów, ale popisywały się również widowiskowymi akcjami. Jako pierwsza przełamanie w meczu wywalczyła Szarapowa, która prowadziła 4:2. Od tego momentu trzy z czterech kolejnych gemów wygrała jednak Bouchard. Druga partia przebiegał po dyktando była liderki rankingu, która od stanu 2:2 zapisała na konto cztery gemy.

Wielka bita miała miejsce w trzecim secie, w którym większość gemów rozgrywała się na przewagi. Przy stanie 4:4 i własnym podaniu, Szarapowa prowadziła 40-15, by następnie odnotować cztery błędy i stracić podanie. W dziesiątym gemie sytuacja była podobna. Tym razem Bouchard od stanu 15-40 wygrała trzy piłki. Rosjanka, z pomocą taśmy wybroniła pierwszego meczbola. Po chwili Kanadyjka doprowadziła do drugiej piłki meczowej, przy której popisała się potężnym „winnerem” z forhendu.

Spotkanie trwało dwie godziny oraz 51 minut. Było to pierwsze zwycięstwo Eugenie Bouchard nad Marią Szarapową, w ich piątej konfrontacji.

Pochodząca z Montrealu tenisistka zagra teraz z Angelique Kerber. Liderka rankingu także rozegrała dzisiaj bardzo wymagający mecz, pokonując Katerinę Siniakovą 6:2, 1:6, 7:5. W decydującym secie Czeszka nie wykorzystała prowadzenia 5:3.

Turniej w stolicy Hiszpanii po raz kolejny nie poszedł po pomyśli Karoliny Pliszkovej. Czeszka w dwóch ostatnich edycjach odpadała w drugiej rundzie. W tym roku historia się powtórzyła. Rozstawiona z numerem dwa Pliszkova musiała uznać wyższość Anastazji Sewastowej. Łotyszka wykorzystała w meczu trzy z siedmiu okazji na przełamanie, obroniła wszystkie sześć break pointów, triumfując 6:3, 6:3.

W trzeciej rundzie rywalką Anastazji Sewastowej będzie Lara Arruabarrena. Występująca z „dziką kartą” Hiszpanka pokonała dzisiaj inną rozstawioną Czeszkę – Barborę Strycovą (3:6, 6:3, 6:3).

Na drugiej rundzie rywalizację w Madrycie zakończyła Caroline Wozniacki (nr 10). W zakończonym kilka minut przed północą spotkaniu, Dunka uległa Carli Suarez Navarro 4:6, 6:2, 2:6. Hiszpanka zdołała wygrać z Wozniacki dopiero po raz drugi, w ich siódmej konfrontacji.

Angelique Kerber (Niemcy, 1) – Katerina Siniakova (Czechy) 6:2, 1:6, 7:5
Anastazja Sewastowa (Łotwa) – Karolina Pliszkova (Czechy, 2) 6:3, 6:3
Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 8) – Alison Riske (USA) 2:6, 7:6(9), 6:2
Carla Suarez Navarro (Hiszpania) – Caroline Wozniacki (Dania, 10) 6:4, 2:6, 6:2
Kristina Mladenovic (Francja, 14) – Lauren Davis (USA) 6:3, 1:6, 7:6(1)
Lara Arrubarrena (Hiszpania, WC) – Barbora Strycova (Czechy, 15) 3:6, 6:3, 6:3
Eugenie Bouchard (Kanada) – Maria Szarapowa (Rosja, WC) 7:5, 2:6, 6:4