Madryt: przełamanie Bouchard

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W sobotę rozegrane zostały pierwsze spotkania tegorocznej edycji Mutua Madrid Open. Awans wywalczyła Karolina Pliszkova oraz Eugenie Bouchard, która odniosła pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od ponad trzech miesięcy.

Kanadyjka w trzech setach pokonała Alize Cornet. Pierwsze dwie części meczu były wyrównane. W pierwszej partii o jedno przełamanie lepsza była 23-latka urodzona w Montrealu, a w drugiej z taką samą przewagą zwyciężyła reprezentantka „trójkolorowych”. Decydująca odsłona spotkania była już zdecydowanie bardziej jednostronna i Francuzka zdołała ugrać w niej tylko jednego gema.

W stolicy Hiszpanii Bouchard odniosła pierwsze zwycięstwo w głównym cyklu od stycznia.

Udanie rywalizację w madryckich zawodach rozpoczęła również praworęczna z sióstr Pliszkovych. Turniejowa „dwójka” w trzech setach pokonała Lesię Curenko. Następną rywalką Czeszki będzie Anastasija Sewastowa, która wyeliminowała Zhang Shaui.

Pierwszego dnia z turniejem pożegnały się dwie rozstawione tenisistki, Madison Keys i Jelena Wiesnina. Amerykanka w trzech setach przegrała z Misaki Doi, która w sobotę odniosła pierwsze zwycięstwo nad rywalką z czołowej dziesiątki rankingu. Rosjanka nie znalazła sposobu na pokonanie Iriny-Camelii Begu.

Awans do następnej razy Mutua Madrid Open zapewniły sobie również Alison Riske, Kiki Bertens oraz Roberta Vinci, która za burtę wyrzuciła Darię Kasatkinę.

Udanie zmagania w rywalizacji deblistek rozpoczęła Alicja Rosolska. Polka i Nao Hibino w pierwszej rundzie pokonały Xenią Knoll i Asię Muhammad. Warszawianka i jej partnerka zmierzą się teraz albo z Simoną Halep i Iriną-Camelią Begu albo z Abigail Spears i Katariną Srebotnik.

Roberta Vinci (Włochy) – Daria Kasatkina (Rosja) 6:1 1:6 6:1
Kiki Bertens (Holandia) – Jekaterina Makarowa (Rosja) 6:1 7:6(4)
Anastasija Sewastowa (Łotwa) – Shaui Zhang (Chiny) 6:2 6:4

Pierwsza runda debla
N. Hibino, A. Rosolska (Japonia, Polska) – X. Knoll, A. Muhammad (Szwajcaria, USA) 3:6 6:2 10:2
D. Jurak, A. Rodionowa (Chorwacja, Australia) – A. Klepać, M. Martinez Sanchez (Słowenia, Hiszpania) 7:5 7:6(5)