Stuttgart: powtórka z rozrywki

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Laura Siegemund powtórzyła ubiegłoroczne osiągnięcie i awansowała do finału turnieju Porsche Tennis Grand Prix. Niemka w sobotę przed własną publicznością pokonała piątą tenisistkę świata, Simonę Halep.

W półfinale niemiecki zawodów 25-latka urodzona w Konstancy i faworytka gospodarzy skrzyżowały ze sobą rakiety po raz drugi w karierze. Dwanaście miesięcy temu w drugiej rundzie stuttgarckiej imprezy reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów sprawiła sporą niespodziankę i pokonała Rumunkę, tracąc zaledwie trzy gemy.

Sobotnie spotkanie lepiej rozpoczęła niemiecka zawodniczka, która dzięki kombinacyjnej grze szybko wyszła na prowadzenie 4:0 z podwójnym przełamaniem. Później gra się wyrównała. Turniejowa „czwórka” zdołała odrobić stratę jednego „breaka” i doprowadziła do wyniku 3:4. Siegemund nie pozwoliła się jednak dogonić bardziej utytułowanej rywalce i zapisała pierwszego seta na swoim koncie 6:4.

Na początku drugiej odsłony meczu Halep spisywała się zdecydowanie lepiej i przez większość czasu była o krok przed rywalką. Reprezentantka Rumunii wyszła na prowadzenie 5:3, a w dziewiątym gemie, przy własnym serwisie miała dwie okazje, żeby rozstrzygnąć drugiego seta na własną korzyść. Żadnej z nich jednak nie wykorzystała i 29-latka urodzona w Filderstadt doprowadziła do wyrównania, a chwilę późnej objęła prowadzenie 6:5. Halep miała jeszcze szansę, żeby doprowadzić do tie-breaka, ale ponownie nie była w stanie utrzymać podania i Niemka po raz drugi w karierze mogła się cieszyć z awansu do finału Porsche Tennis Grand Prix.

Myślę, że to kombinacja nawierzchni i wsparcia od publiczności – wyjaśniła na konferencji prasowej tajemnicę swoich sukcesów w Stuttgarcie Siegemund. – Myślę, że to połączenie wydobywa ze mnie to, co najlepsze. Ta nawierzchnia na pewno pasuje do mojego stylu gry. Z jednej strony pozwala grać różnorodny tenis, tak jak na mączce, ale z drugiej można rozgrywać naprawdę szybkie wymiany i nakładać presję na przeciwniczkę.

W sobotę 49 obecnie zawodniczka świata odniosła ósme zwycięstwo nad rywalką z czołowej dziesiątki rankingu WTA. Sześć z ośmiu tych wygranych 29-latka odniosła na korcie centralnym w Porsche Arena.

Finałową rywalką Niemki będzie Kristina Mladenovic (o jej meczu z Marią Szarapową można przeczytać TUTAJ). W niedzielę obie tenisistki zmierzą się ze sobą po raz drugi w karierze. W 2016 roku w Sankt Petersburgu w trzech setach lepsza była Laura Siegemund.

Półfinał singla
Laura Siegemund (Niemcy, WC) – Simona Halep (Rumunia, 4) 6:4 7:5

Półfinał debla
A. Spears, K. Srebotnik (USA, Słowenia, 1) – A. Groenefeld, K. Peschke (Niemcy, Czechy, 4) 6:4 6:3
R. Atawo, J. Ostapenko (USA, Łotwa) – A. Hlavaczkova, S. Stosur (Czechy, Australia) 7:5 2:6 10:8