Jednostronne mecze w Estoril

/ Tomasz Krasoń , źródło: wtatour.com, foto: wtatour.com

W czwartek dokończono spotkania drugiej rundy kobiecego turnieju Estoril Open. Do ćwierćfinałów awansowały Maria Kirilenko, Tathiana Garbin, Maret Ani i Olga Sawczuk. Wszystkie dzisiejsze mecze drugiej rundy były jednostronne, a pokonane zawodniczki zdobywały maksymalnie pięć gemów.

Najwyżej rozstawioną tenisistką, która ciągle pozostaje w grze jest Maria Kirilenko. Turniejowa „dwójka” osiągnęła swój pierwszy w karierze ćwierćfinał imprezy WTA rozgrywanej na nawierzchni ziemnej, pokonując Czeszkę Petrę Cetkovską 6:3, 6:2. 21-letnia Rosjanka nie miała problemów z wywalczeniem awansu. Przełamała rywalkę pięciokrotnie. 23-letnia Czeszka znacznie jej w tym pomogła, gdyż popełniła aż 8 podwójnych błędów serwisowych. Maria Kirilenko przerwała w Estoril czarną serię porażek, która trwała od końca lutego.

Ćwierćfinałową przeciwniczką Kirilenko będzie turniejowa „piątka” Tathiana Garbin. Włoszka ograła dzisiaj rekonwalescentkę, Sandę Mamić z Chorwacji. Przerywane przez deszcz spotkanie zakończyła się wynikiem 6:2, 6:2 na korzyść 30-letniej tenisistki z Mestre.

Niespodzianką dnia była bez wątpienia porażka Szwedki Sofii Arvidsson. Rozstawiona z numerem siódmym 24-latka uległa w dwóch krótkich setach Ukraince Oldze Sawczuk. Najsłabszym elementem gry Sofii Arvidsson był drugi serwis. Szwedka wygrała po nim zaledwie 2 piłki i popełniła 3 podwójne błędy. Trwające równą godzinę spotkanie zakończyło się wynikiem 6:2, 6:2. Ćwierćfinałową przeciwniczką Olgi Sawczuk będzie Estonka Maret Ani, która dzisiaj rozprawiła się z Belgijką Kirsten Flipkens.