Michaella Krajicek wygrywa w I rundzie

/ Jarosław Skoczylas , źródło: familycirclecup.com, foto: familycirclecup.com

Michaella Krajicek awansowała do drugiej rundy turnieju w Charleston (pula nagród 1 340 000 USD). Holenderka z powodu zbyt późnego zapisania się do turnieju, musiała skorzystać z dzikiej karty, która przyznali jej organizatorzy turnieju.

Przeciwniczką Krajicek w pierwszej rundzie była Rosjanka Alina Żidkowa, która jest obecnie sklasyfikowana na 210 miejscu w rankingu WTA. Pierwszy set tego spotkania miał wyrównany przebieg, a o jego wyniku końcowym zadecydowało jedo więcej przełamanie po stronie Holenderki. Rosyjskiej tenisistce nie pomógł bardzo dobry pierwszy serwis (71 % wygranych punktów po trafieniu nim).

W drugiej partii gra Żidkowej zupełnie się posypała. Zdobyła zaledwie osiem punktów, a całego seta przegrała do zera. Mecz trwał nieco ponad godzinę.

Do drugiej rundy turnieju awansowała również reprezentantka Tajwanu – Yung-Jan Chan (92 WTA). Jej zwycięstwo nad Severine Bremond, należy określić jako duża niespodziankę, gdyż Francuzka jest sklasyfikowana aż 53 miejsca wyżej.

Pierwszy set tego meczu to znakomita gra Chan podczas swoich gemów serwisowych – w całej pierwszej partii nie dała się w ogóle przełamać. Sama uczyniła to dwukrotnie, dzięki czemu odniosła zwycięstwo 6:2.

Druga partia była nieco bardziej wyrównana, ale gra nadal toczyła się pod dyktando zawodniczki z Tajwanu. Z łatwością dwa razy przełamała podanie Bremond i wygrała całe spotkanie po godzinie i 22 minutach gry.

Swoje spotkanie wczoraj wygrała także m.in. Wiera Zwonariewa, która w Charleston jest rozstawiona z numerem dziewiątym. Dzisiaj na zielonych kortach z mączki, odbędzie się bardzo ciekawe spotkanie – zwyciężczyni z Amelia Island, Tatiana Golovin zagra z siedemnastoletnią Słowaczką – Dominiką Cibulkovą (131 WTA).