Charleston: Kasatkina po raz pierwszy mistrzynią

/ Antoni Cichy , źródło: własne, foto: AFP

Daria Kasatkina okazała się lepsza w meczu młodych gniewnych i sięgnęła po pierwszy tytuł w karierze. Rosjanka w finale turnieju w Charleston zwyciężyła 6:3, 6:1 Jelenę Ostapenko.

19-letnia Rosjanka dopięła swego. Wielokrotnie pokazywała, że ma papiery na granie i to wielkie. Do pełni szczęścia brakowało tytułu. Po pierwsze trofeum w cyklu WTA Kasatkina sięgnęła w Charleston. W finale nastolatek – a jednocześnie swoim debiutanckim finale – okazała się zdecydowanie lepsza od innej tenisistki, której wróży się wielką przyszłość – Łotyszki Ostapenko.

Decydująca dla losów całego meczu była druga część pierwszego seta. Kasatkina przełamała przeciwniczkę, by objąć prowadzenie 3:2, ale w kolejnym gemie nie uratowała jej nawet obrona czterech break pointów. Za piątym Ostapenko doprowadziła do remisu. Kolejne trzy gemy – w tym dwa przy podaniu Łotyszki – wygrała jednak Rosjanka. W całym secie także okazała się lepsza.

Końcówka pierwszej partii złamała Łotyszkę, a dodała otuchy Kasatkinie. Młoda tenisistka złapała wiatr w żagle. Więcej niż dwóch punktów w gemie nie oddawała przeciwniczce. Spieszyła do pierwszego tytułu. Przegrała tylko jednego gema, a seta zamknęła w 26 minut.

Dla 19-latki triumf w Charleston to największy sukces w karierze. Zaowocuje też sporym skokiem w rankingu WTA. W poniedziałek Rosjanka znajdzie się na 29. pozycji. Najwyżej była notowana na 24. miejscu, ale przy tej dyspozycji przekroczenie bariery Top 20 wydaje się być kwestią czasu.