Monterrey: trudne zadanie przed obrończynią tytułu

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

W czwartek w ćwierćfinale Abierto GNP Seguros zameldowała się Angelique Kerber. Niemka o miejsce w najlepszej czwórce imprezy powalczy z ubiegłoroczną mistrzynią meksykańskiej imprezy, Heather Watson.

Liderka światowego rankingu w dwóch setach pokonała Mandy Minellę. W pierwszym secie 29-latka trenująca w Puszczykowie oddała rywalce tylko jednego gema. W drugiej partii walka był już bardziej wyrównana, ale dwukrotna mistrzyni wielkoszlemowa również odniosła pewne zwycięstwo.

To był dobry mecz z moje strony – powiedziała faworytka turnieju. – Grałam bardzo dobrze i od pierwszego punktu byłam w stanie grać agresywnie. Dobrze się bawiłam dzisiaj na korcie.

Następną rywalką reprezentantki naszych zachodnich sąsiadów będzie Watson. Obrończyni tytuły bez straty seta wyeliminowała turniejową „szóstkę”, Jekaterinę Makarową.

Myślę, że to będzie dobry mecz, bo ona zwyciężyła tutaj w zeszłym roku i zna bardzo dobrze ten obiekt i kort – wyjaśniła Kerber. – Będę musiała zagrać równie dobrze jak dzisiaj i już nie mogę się doczekać tego spotkania.

O najlepszą czwórkę Abierto GNP Seguros powalczą również Carla Suarez Navarro i Alize Cornet. Hiszpanka oddała tylko dwa gemy swojej rodaczce, Sarze Sorribes Tormo, a reprezentantka „trójkolorowych” również bez straty seta pokonała Donnę Vekić.

Druga runda singla
Angelique Kerber (Niemcy, 1) – Mandy Minella (Luksemburg) 6:1 6:3
Carla Suarez Navarro (Hiszpana, 4) – Sara Sorribes Tormo (Hiszpania) 6:2 6:0
Heather Watson (Wlk. Brytania) – Jekaterina Makarowa (Rosja, 6, WC) 6:4 6:1
Alize Cornet (Francja, 7) – Donna Vekić (Chorwacja) 6:3 6:4

Ćwierćfinał debla
N. Hibino, A. Rosolska (Japonia, Polska, 1) – J. Boserup, N. Broady (USA, Wlk. Brytania) 6:3 6:4
D. Jakupović, N. Kiczenok (Słowenia, Ukraina) – M. Brengle, N. Geuer (USA, Niemcy) 6:4 6:1
A. Weinhold, C. Whoriskey (USA) – M. Adamczak, N. Melichar (Australia, USA) 6:4 7:6(6)