Monterrey: Schiavone postawiła się liderce

/ Anna Niemiec , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Solidnie zapracować na awans do drugiej rundy turnieju Abierto GNP Seguros musiała Angelique Kerber, której zacięty opór stawiła Francesca Schiavone. We wtorek pierwszy mecz od Australian Open wygrała Carla Suarez Navarro.

Hiszpanka, która od początku roku zmaga się z kontuzją ramienia, w dwóch setach pokonała Alison Van Uytvanck.

Nie czuję się jeszcze w 100% gotowa do gry – wyjaśniła po meczu tenisistka z Półwyspu Iberyjskiego. – Powrót po kontuzji nigdy nie jest łatwy, ale dzisiaj czułam się dobrze. Myślę, że rozegrałam niezłe spotkanie.

Włoska mistrzyni Roland Garros z 2010 roku, która na początku roku zapowiedziała, że to będzie jej ostatni sezon w zawodowym tourze, bardzo dobrze rozpoczęła spotkanie przeciwko liderce światowego rankingu i szybko objęła prowadzenie 3:0. Niemka zdołała odrobić stratę przełamania w dziewiątym gemie, ale chwilę później ponownie straciła podanie i tenisistka grająca z "dziką kartą” objęła prowadzenie 1:0. To niepowodzenie wyzwoliło u Kerber pokłady sportowej złości i turniejowa „jedynka” w drugiej partii nie oddała rywalce ani jednego gema. W trzeciej odsłonie meczu gra ponownie zrobiła się wyrównana, ale tym razem o jedno przełamanie lepsza była reprezentantka naszych zachodnich sąsiadów.

Nie było mi łatwo odnaleźć właściwy rytm gry w pierwszym secie, ponieważ ona od pierwszej piłki grała bardzo dobrze – przyznała po meczu liderka światowego rankingu. – Byłam dzisiaj trochę spięta, ale po drugim secie zaczęłam lepiej poruszać się po korcie i grać swój tenis. Cieszę się, że zachowałam pozytywne nastawienie.

Następną rywalką 29-latki trenującej w Puszczykowie będzie Mandy Minella, która wyeliminowała Elicę Kostową.

We wtorek do drugiej rundy Abierto GNP Seguros awansowały również Jekaterina Makarowa i Alize Cornet. Z meksykańskim turniejem szybko pożegnała się Christina McHale. Turniejowa „ósemka” w trzech setach przegrała z kwalifikantką, Terezą Martincovą.

Pierwsza runda debla
N. Hibino, A. Rosolska (Japonia, Polska, 1) – J. Cako, J. Loeb (USA) 2:6 6:3 10:6
J. Boserup, N. Broady (USA, Wlk. Brytania) – L. Pigossi, S. Sorribes Tormo (Brazylia, Hiszpania) 6:3 6:4
A. Weinhold, C. Whoriskey (USA) – J. Rae, A. Smith (Wlk. Brytania) 6:3 6:4